XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023.

1. Przeżywamy XI niedzielę zwykłą.
  2. W ubiegłą niedzielę odbył się XII Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i V Powiatowe Święto Rodziny „u Matki” zorganizowany przy udziale Domu Kultury w Tuchowie i Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Dziękujemy serdecznie wspólnocie Kręgu Rodzin, osobom z parafii i spoza, a także wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, za zaangażowanie i wsparcie wymiany głównych drzwi bazyliki. Bóg zapłać!
  3. Biskup Tarnowski kieruje Komunikat w związku z mianowaniem nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej w parafii.
  4. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – w środę.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Msza św. dziękczynna w piątek o godz. 8.00 w bazylice. Zapraszamy także nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.

Uroczystość św. Jana Chrzciciela – w sobotę.

Organizatorzy imprezy MOTO ROCK FESTIWAL informują, że w sobotę przez cały dzień płyta rynku tuchowskiego i wokół rynku będzie wyłączona z ruchu i parkowania samochodów, a w godzinach 20.00-22.00 zamknięty będzie ruch wokół rynku. Za utrudnienia przepraszamy.

1. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.
  2. W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca (25.06):

– Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencji następujących Róż: św. Cecylii, św. Piotra i św. Br. Alberta, zaś św. Marii Magdaleny 8 lipca o godz. 18.30.

– Msza św. dziękczynna o. Pawła za posługę w parafii i w szkole o godz. 12.00.

1. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski 2023. Program odpustu znajduje się na stronie internetowej parafii, na plakacie na tablicy ogłoszeń, a od przyszłej niedzieli będzie również w biuletynie „Chorągiew Maryi” i w innych mediach.

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. dziękczynna o. proboszcza za 12 lat posługi w parafii i w sanktuarium o godz. 12.00.

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

1. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.