OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XII niedzielę zwykłą. 
 2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Święto NMP Nieustającej Pomocy, Patronki Zgromadzenia CSsR – we wtorek.

Wspomnienie błogosławionych redemptorystów: Mikołaja Czarneckiego i trzech towarzyszy – męczenników ukraińskich z czasów komunizmu, a także św. Ireneusza – bpa i męczennika – w środę.

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – w czwartek. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30. Z racji podniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki, mamy przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy z tej szansy. Pamiętajmy w sposób szczególny o papieżu Franciszku. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”). 

– W odpust bazylikowy ku czci świętych Apostołów Piotra i Pawła nastąpi objęcie urzędu proboszcza w naszej parafii przez o. Grzegorza Guta na Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy wiernych parafian na uroczystość wprowadzenia nowego proboszcza.

Wspomnienie bł. Januarego Sarnellego redemptorysty i zakończenie nabożeństw czerwcowych – w piątek. 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w ostatni piątek, 30 czerwca. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Kolejne odwiedziny chorych po wakacjach.

Wielki Odpust Tuchowski 2023 – rozpoczynamy w sobotę (1.07) o godz. 18.00 uroczystą Eucharystią z udziałem pielgrzymki strażaków, policji i strażackich orkiestr dętych. Dokładny program odpustu z godzinami codziennych Mszy św., nabożeństw, wieczorów maryjnych i pielgrzymek zorganizowanych znajduje się na tablicy ogłoszeń, na banerach przy wejściu na plac sanktuaryjny, w „Chorągwi Maryi”, na stronie internetowej parafii i w lokalnej prasie. O odpuście słyszymy także w Radiu Maryja i w radiu RDN. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w Wielkim Odpuście Tuchowskim i do odnowy naszej wiary w Chrystusa i w Jego Kościół. 

 1. Przypominamy wiernym, że w niedziele odpustowe (tj. 2 i 9 lipca) pierwsza Msza św. z kazaniem jest sprawowana o godz. 5.00, to znaczy, że nie ma Mszy św. o godz. 6.00!
 2. W związku z odpustem wydaliśmy „Chorągiew Maryi”. Dziękujemy redakcji za przygotowanie odpustowego numeru biuletynu i nabywającym go za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku. Chorągiew znajduje się w kościele przy ołtarzach bocznych.
 3. Z uwagi na odpust kancelaria parafialna będzie nieczynna, a pierwsze spotkanie w poradni rodzinnej będzie dopiero 10 lipca.
 4. Osoby, które mają samochody zaparkowane na parkingu sanktuaryjnym przy ul. Tarnowskiej prosimy o ich usunięcie do najbliższego czwartku. 
 5. Wielki Odpust Tuchowski wymaga zaangażowania wielu osób. Prosimy przedstawicieli Róż różańcowych i wolontariuszy oraz wiernych naszej parafii o udział w modlitwie różańcowej na dróżkach o godz. 16.30. Grupę procesyjną prosimy o posługę podczas procesji eucharystycznych po sumie i wieczorem. Osoby z poszczególnych rejonów naszej parafii prosimy, aby podjęły się wieczornego posprzątania dziedzińca sanktuaryjnego i wielkich schodów, pod kierunkiem radnych parafialnych. Podczas odpustu słyszymy tradycyjne kuranty od godz. 5.30. Prosimy o wyrozumiałość tych, którym może one przeszkadzają. Wszystkich zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w uroczystościach odpustowych, a za każde zaangażowanie, już teraz serdecznie dziękujemy.
 6. W ostatnim czasie zostały odnowione dwie wieczne lampki w nawie głównej kościoła oraz zainstalowana sygnalizacja świetlna w konfesjonałach. Podczas odpustu zostaną pobłogosławione przez bpa Andrzeja Jeża nowe drzwi bazyliki i gabloty z wotami podczas uroczystej sumy odpustowej w Uroczystość Matki Bożej Tuchowskiej (2.07). Dziękujemy wszystkim wiernym parafianom i pielgrzymom za duchowe i materialnie wspieranie sanktuarium. Bóg zapłać!
 7. Ostatnio dopisuje nam piękna, upalna pogoda, a w związku z tym przypominamy, że kościół jest domem Bożym, a to zobowiązuje do odpowiedniego stroju. Prosimy więc o wrażliwość na tę sprawę.
 8. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 9. Dziś jeszcze:

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30. 

– Msza św. dziękczynna o. Pawła za posługę w parafii i w szkole o godz. 12.00 i przyjęcie nowych ministrantów do służenia przy ołtarzu.

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

 1. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: + Józef Torba, l. 87, zam. przy ul. Tarnowskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 2. Tym, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy życzymy szczęśliwego wypoczynku, a wszystkich zachęcamy do modlitwy o dobrą pogodę na czas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.