OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XVI niedzielę zwykłą i po raz trzeci, z inicjatywy papieża Franciszka, Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50). 
  2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

Wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji tarnowskiej – jutro.

Święto św. Jakuba, apostoła – we wtorek. W sąsiedniej tuchowskiej parafii uroczystość odpustowa – w przyszłą niedzielę.

Wsp. świętych Joachima i Anny, rodziców NMP – w środę.

Wsp. świętych Marty, Marii i Łazarza, przyjaciół Pana Jezusa – w sobotę.

  1. W tym tygodniu odbędą się:

– Msza św. w intencjach „Dróżkowiczów” – z racji 27 dnia miesiąca, w czwartek o godz. 18.30.

– spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek w sali Betania po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach.

  1. W przyszłą niedzielę (30.07), z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży św. Marii Magdaleny

Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  1. Trwają zapisy na 41 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Można zapisywać się przy furcie klasztornej. Spotkanie przed pielgrzymkowe grupy 24 – św. Klemensa odbędzie się w piątek 4 sierpnia o godz. 19.00 w sali pielgrzyma w naszym klasztorze. W czasie spotkania będzie można jeszcze się zapisać na pielgrzymkę.
  2. W zakrystii możemy nabyć tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, zachęcamy do lektury ciekawych artykułów. 

Zapraszamy także do klasztornego sklepiku z dewocjonaliami, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

  1. Dziś jeszcze:

– spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– modlitwa różańcowa na dróżkach po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 19.15)

  1. Wczoraj zmarł nasz parafianin śp. +Jan Solarz, lat 87, zam. przy ul. Partyzantów, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek 25 lipca o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej (wprowadzenie ciała i różaniec o godz. 14.30). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  2. Wszystkim przybyłym do naszego Sanktuarium życzymy pięknej niedzieli oraz wielu łask i wstawiennictwa Matki Bożej Tuchowskiej na nowy rozpoczęty tydzień. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.