OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj 17 niedzielę zwykłą – ostatnią w lipcu.
  2. Przed nami sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji. Odpowiadając na apel Episkopatu, starajmy się powstrzymać w tym miesiącu od spożywania alkoholu i częstowania nim innych oraz módlmy się trzeźwość w rodzinach i w narodzie. Wszystkich, którzy pragną ofiarować dar swojej abstynencji w intencji osób uzależnionych zachęcamy do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji, która będzie wyłożona w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Osoby, które same borykają się z problemem alkoholu zapraszamy do akcji „Przepustka do trzeźwości”. Jest nią specjalny obrazek z Matką Bożą Tuchowską potwierdzający wpis do Złotej Księgi Abstynentów, składany w obecności kapłana przy furcie klasztornej. Wpisu można dokonać na określony okres czasu. Wstawiennictwo Maryi i obrazek pokazany innym pomagają chronić się przed presją otoczenia i przymusem picia. 
  3. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

– w poniedziałek (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela Zakonu Jezuitów.

– we wtorek (1.08) – Uroczystość św. Alfonsa Marii Liguori, bpa, doktora Kościoła i założyciela Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów). 

W tym dniu przypada też 79 rocznica Powstania Warszawskiego.

– Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dodając pozostałe konieczne warunki zyskania odpustu: brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź sakramentalną, komunię św. i modlitwę w intencjach papieża.

pierwszy czwartek miesiąca (3.08) – modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

pierwszy piątek miesiąca (4.08) – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo polecajmy Bogu posługę o. Grzegorza Guta – nowego proboszcza naszej parafii. Od godz. 16.30 spowiedź, a po niej o godz. 17.00 dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci.

pierwsza sobota miesiąca (5.08) – zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17.30 i procesję różańcową na dróżkach po Mszy św. wieczornej.

– w przyszłą niedzielę – Święto Przemienienia Pańskiego i odpust w Nowym Sączu.

  1. Przypominamy o spotkaniu przedpielgrzymkowym grupy 24 – św. Klemensa, które odbędzie się w piątek 4 sierpnia o godz. 19.00 w sali pielgrzyma w naszym klasztorze. W czasie spotkania będzie można jeszcze się zapisać na pielgrzymkę.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. 
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami w godz. od 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.
  1. Organizatorzy międzynarodowego spotkania oraz małopolskiego i pogórzańskiego festiwalu kultury proszą o podanie informacji o utrudnieniach komunikacyjnych wokół rynku tuchowskiego od piątku 4 sierpnia od godz. 16.00 do niedzieli 6 sierpnia do godz. 24.00: parkingi na rynku i wokół rynku będą nieczynne; zamknięta dla ruchu kołowego będzie również droga wokół rynku od strony północnej, zachodniej i południowej; objazd w stronę Buchcic i Łowczowa odbywał się będzie ulicami Chopina i Widok. 

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość.

  1. Na wszystko co przed nami przyjmijmy Boże błogosławieństwo.