OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX niedziela zwykła – 13. 08. 2023 r.

  1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– w poniedziałek 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

– we wtorek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. W naszym Zgromadzeniu Redemptorystów jest to również dzień ponowienia profesji zakonnej 13 braci kleryków i 2 braci koadiutorów. Uroczystość odbędzie się w Tuchowie na Mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie prosimy o modlitwę w ich intencji. Przypominamy, że uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym, dniem wolnym od pracy i mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Po mszach nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów,

– w czwartek 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

  1. W czwartek wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą świętą sprawowaną 17 sierpnia na placu katedralnym w Tarnowie o godz. 6.30. Wszystkich, którzy pragną towarzyszyć pielgrzymom zachęcamy do pielgrzymki duchowej przez śledzenie w mediach relacji z trasy, udział w codziennej Eucharystii w swoich parafiach, Apel Jasnogórski odmawiany wspólnie w rodzinach czy też udział w modlitwie różańcowej na dróżkach w naszym sanktuarium – codziennie o godz. 19.15. Udostępniona jest również specjalna aplikacja na urządzenia mobilne. 
  2. W przyszłą niedzielę (20.08), z racji trzeciej niedzieli miesiąca, Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Od godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi, o godz. 9.00 Msza św. a po niej adoracja Najśw. Sakramentu w bazylice, następnie konferencje w sali parafialnej.
  3. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w  Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.drtarnow.pl oraz w kancelarii parafialnej.
  4. W drugą niedzielę września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Markowej na uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu zostanie podany po uzgodnieniu z przewoźnikiem.
  5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką, m. in. tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami, który jest czynny od godz. 9.00 do 13.00.
  6. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski kieruje do wiernych Apel o  pomoc dla Słowenii dotkniętej kataklizmem powodzi. Zbiórka pieniężna będzie prowadzona przez Zespół CARITAS 15 sierpnia po wszystkich Mszach św.
  7. Na cały nowy tydzień wakacji i urlopów a także pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.