OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

niedziela – 6.08.2023.

  1. Przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele diecezjalne. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień składka będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Jako redemptoryści wspominamy dzisiaj 30 naszych współbraci, męczenników Warszawskiej Woli z okresu Powstania Warszawskiego, którzy zostali zamordowani 6 sierpnia 1944 roku w ramach wyniszczania przez oddziały hitlerowskie ludności cywilnej Stolicy. Zginęli wówczas wszyscy zakonnicy przebywający w klasztorze przy ul. Karolkowej: 15 ojców, 9 braci zakonnych, 5 kleryków, 1 nowicjusz. 
  3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

– 8 sierpnia (we wtorek) – wspomnienie św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.

– 9 sierpnia (w środę) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), karmelitanki, męczennicy II wojny światowej i Patronki Europy.

– 10 sierpnia (w czwartek) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

– 11 sierpnia (w piątek) – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

  1. Trwa ogłoszona tydzień temu akcja „Przepustka do trzeźwości”. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą podjąć walkę o trzeźwe życie, by dokonali wpisu w obecności kapłana do Parafialnej Księgi Abstynentów. Można uczynić to przy furcie klasztornej, prosząc o specjalny obrazek z Matką Bożą Tuchowską potwierdzający wpis. Osoba wpisująca się sama określa czas, na jaki chce podjąć to zobowiązanie.
  2. W dalszym ciągu przyjmujemy zgłoszenia na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2023 r. Mszą świętą o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Przyjmujemy też zapisy osób chorych, niepełnosprawnych i tych, którzy z innych powodów nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a pragną pielgrzymować duchowo. Zapisy na furcie klasztornej.
  3. W drugą niedzielę września planujemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Markowej na uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów. Bliższe informacje zostaną podane w kolejne niedziele.
  4. W zakrystii możemy nabyć najnowsze tygodniki katolickie. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami, który jest czynny w niedziele w godz. od 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.
  5. Na czas przeżywanych wakacji, urlopów oraz pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.