XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3. 09. 2023 r.

 • Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą.

Jutro 4.09 nastąpi rozpoczęcie roku szkolnego dla pracowników oświaty, oraz dzieci i młodzieży. Dzieci klas 1-4 uczęszczające do Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica zapraszamy na Mszę Świętą do kościoła Św. Jakuba  na godz. 9:00, natomiast klasy 5-8, oraz dzieci
z Karwodrzy do naszej Bazyliki na Mszę Świętą o godzinie 8:00. Po niej uczniowie klas 5-8 ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica pod opieką wychowawców i nauczycieli wspomagających przechodzą do hali MOSiR. Zarówno nauczycielom jak i dzieciom i młodzieży, na nowy rok szkolny życzymy dużo sił, światła Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Tuchowskiej.

 • We wtorek 5.09 odbędzie się spotkanie rady parafialnej, oraz liderów wspólnot posługujących w naszej parafii. O godzinie 18:30 wspólna Eucharystia w Bazylice, następnie spotkanie w Sali Betania.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

– I Czwartek miesiąca. W tym dniu zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza na wieczorną Mszę św., a po niej na zbiórkę.

– W piątek 8 września przypada Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji, jednocześnie Mały Odpust Tuchowski. Rozpoczniemy go tradycyjnie w wigilię uroczystości 7 września, w czwartek o godz. 18.00 Nieszporami, a po nich będzie celebrowana Eucharystia. Msze Święte podczas Małego Odpustu będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 16.00 i 18.30. Mszę św. kończącą Mały Odpust Tuchowski poprzedzą Nieszpory o godz. 18.00. Błogosławieństwo ziarna siewnego nastąpi na mszach o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00.

W tym dniu wieczorną Mszą św. rozpoczniemy rok formacyjny Oazy młodzieżowej. W związku z tym, zapraszamy wszystkich oazowiczów oraz tych, którzy pragną dołączyć. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w sali Betanii.

– W dniach od 8 do 15 września w Bazylice Katedralnej, przeżywać będziemy „Tydzień Maryjny”. 8.09 o godzinie 12:00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej bp. Andrzeja Jeża. Tego samego dnia o godzinie 19:30 na Placu Katedralnym odbędzie się koncert: „Jezus w Centrum”. Na zakończenie tygodnia 15.09 po Mszy Świętej o godzinie 18:00 odbędzie się Procesja Maryjna ulicami starówki. Więcej informacji na plakatach, oraz stronie internetowej Parafii Katedralnej w Tarnowie.

 • W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy do sali Betanii na rozpoczęcie roku formacyjnego Oazę Dzieci Bożych oraz wszystkie chętne dzieci od 6 roku życia.
 • W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 12:00 odbędzie się poświęcenie plecaków pierwszoklasistów. Serdecznie zapraszamy!
 • W drugą niedzielę września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Markowej na uroczystości beatyfikacyjne rodziny Ulmów. Zapisy w zakrystii, koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Wyjazd 10 września o godzinie 4:00
  z górnego parkingu przy Sanktuarium.
 • Krąg Rodzin organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin 23 września to jest sobota. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można zapisać się u Brata Rafała w zakrystii.
 • W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką, m. in. tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami, który jest czynny od godz. 9.00 do 13.00.
 • Dziś jeszcze:

– zmiana tajemnic Żywego różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00
i pierwsze powakacyjne spotkanie. Zapraszamy stałych członków oraz nowe chętne osoby na comiesięczne spotkania formacyjne w pierwsze niedziele miesiąca.

 • Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.
 • Na cały nowy tydzień wakacji i urlopów a także pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.