OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą, która rozpoczyna Tydzień Wychowania w Polsce. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie zawierzymy Dobremu Bogu dzieci, młodzież, oraz wychowawców.
  2.  Kapituła: Od poniedziałku 11.09 w naszym klasztorze rozpoczyna się kolejna sesja Kapituły Generalnej, w której wezmą udział przedstawiciele Prowincji Redemptorystów z całej Europy. Polecamy uczestników jak i obrady wstawiennictwu Matki Bożej Tuchowskiej.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy następujące wspomnienia:

– W środę 13.09: wspomnienie obow. Św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kość.

– W czwartek 14.09: święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– W piątek 15.09: wspomnienie obow. Najświętszej Marii Panny Bolesnej

– W sobotę 16.09: wspomnienie obow. Św. Korneliusza pap. i Cypriana, bpa

4. W przyszłą Niedzielę 17.09 po Mszy Św. o godzinie 12:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Już dziś można odebrać w zakrystii kwestionariusz i wypełniony oddać podczas spotkania.

5. W przyszłą Niedzielę 17.09 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych: Od 8:30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi, o 9:00 wspólna Eucharystia, następnie spotkania formacyjne.

6. W przyszłą niedzielę 17.09, odbędzie się zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7. Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:

– Krąg biblijny – wtorek po wieczornej Mszy świętej w sali przy furcie

– Ministranci – sobota 9:00 i I Czwartki po Eucharystii w Sali Betania

– Oaza – piątek wieczorna Msza święta, oraz spotkanie w Sali Betania

– Oaza dzieci – sobota o 10:00 w Sali Betania

8. Zapraszamy na nabożeństwa sprawowane w obrębie naszego Sanktuarium:

– Codziennie o godzinie 19:15 Różaniec na dróżkach

– We wtorek o godzinie 18:00 Nabożeństwo do Św. Gerarda Majelli, patrona matek oczekujących potomstwa

– W środę o godzinie 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

9. Kustosz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej serdecznie zaprasza nas na uroczystości odpustowe od 15 do 22 września. Plan odpustu znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej. Skorzystajmy z tego zaproszenia.

10. Drodzy pielgrzymi grupy 24, Ojciec przewodnik Artur Pruś CSsR, zaprasza na spotkanie popielgrzymkowe, które odbędzie się w niedzielę 17 września. Szczegóły na  plakacie w gablocie parafialnej.

11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką, m. in. tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami, który jest czynny od godz. 9.00 do 13.00.

12. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.

13. Na cały nowy tydzień wakacji i urlopów a także pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.