OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą i Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 2.  Kapituła: Od poniedziałku 11.09 do 22.09 w naszym klasztorze przebiega kolejna sesja Kapituły Generalnej, w której biorą udział przedstawiciele Prowincji Redemptorystów z całej Europy. Polecamy uczestników jak i obrady wstawiennictwu Matki Bożej Tuchowskiej.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy następujące wspomnienia:– W poniedziałek 18.09: Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, oraz patronalne święto polskiej młodzieży. W tym dniu swoje imieniny obchodzi biskup pomocniczy Diecezji Tarnowskiej, Stanisław Salaterski. Pamiętajmy w naszej modlitwie o księdzu biskupie.
  – W środę 20.09: Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męczenników
  – W czwartek 21.09: Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
  – W sobotę 23.09: Wspomnienie św. Ojca Pio
 4. W święto św. Stanisława Kostki (poniedziałek) serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii na wieczorną Eucharystię, a po niej na wspólną Agapę do sali Betania.
 5. W piątek 22.09 Szkoła Podstawowa w Karwodrzy obchodzi święto swojego patrona, o. Władysława Witkowskiego Redemptorysty. Z racji 50 rocznicy jego śmierci, oraz licznych zasług dla naszej parafii i okolic, pragniemy połączyć te obchody. W niedzielę 24.09 o godzinie 10:30 zostanie odprawiona Eucharystia z udziałem Dyrekcji, nauczycieli, oraz uczniów szkoły podstawowej w Karwodrzy, następnie zapraszamy wszystkich chętnych na część artystyczną do klasztornej jadalni pielgrzyma, gdzie będą recytowane przez uczniów wiersze, oraz odśpiewany hymn szkoły, a także wyświetlona prezentacja multimedialna z komentarzem pani Dyrektor szkoły, dotycząca historii życia o. Władysława.
 6.  Krąg Rodzin informuje, że wyjazd na Jasną Górę, na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin, w najbliższą sobotę 23 września, o godz. 7.00 z parkingu przy furcie.
 7. W przyszłą niedzielę 24.09:
  – Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30, sprawowanej w intencji następujących Róż: św. Cecylii, św. Weroniki, oraz św. Marii Magdaleny
  Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa wynagradzająca za grzechy przeciwko trzeźwości. Zapraszamy wiernych do udziału w tej pielgrzymce, szczegóły w gablocie parafialnej
  – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy
 8. Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:
  – Krąg biblijny – wtorek po wieczornej Mszy świętej w sali przy furcie
  – Krąg rodzin – czwartek po wieczornej Mszy świętej w sali przy furcie
  – Oaza – piątek wieczorna Msza święta, oraz spotkanie w sali Betania
  – Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w sali przy byłej drukarni. Na próbę zapraszamy również zainteresowanych do grania w orkiestrze dętej
  – Ministranci – sobota o godz. 9:00
  – Oaza dzieci – sobota o godz. 10:00 w sali Betania.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa sprawowane w obrębie naszego Sanktuarium:
  – Codziennie o godzinie 19:15 Różaniec na dróżkach
  – We wtorek o godzinie 18:00 Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek oczekujących potomstwa
  – W środę o godzinie 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 10. W naszej parafii dostrzegamy wiele talentów wokalnych i muzycznych. Pragniemy utworzyć scholę dziecięco-młodzieżową, która byłaby obecna na Eucharystii oraz różnych wydarzeniach parafii. Jest to także wymiar formacyjny dla naszych najmłodszych. W związku z tym młodzież i dzieci naszej parafii, które lubią i chcą śpiewać, bądź grają na jakimś instrumencie zapraszamy serdecznie na spotkanie w sali przy furcie, w poniedziałek 25 września po wieczornej Mszy św. Prosimy także rodziców, aby umożliwili chętnym dzieciom przybycie na spotkanie. Szczegółowych informacji udzieli o. Aleksander.
 11. Dziś jeszcze:
  – Dzień skupienia dla narzeczonych
  – Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie
  – Zbiórka do skarbony na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie
 12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką, m. in. tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami, który jest czynny od godz. 9.00 do 13.00.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.
 14. OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE:
  Burmistrz Tuchowa, Dom Kultury, Szkoła Muzyczna, oraz nauczyciele uczący na terenie gminy zapraszają na wieczór poetycko-muzyczny „Połączeni pamięci nicią”. Widowisko odbędzie się 19.09 o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Tuchowie. Spotkanie nawiązuje do rocznicy wybuchu II wojny światowej, a poświęcone będzie twórczości Zbigniewa Herberta. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 15. Na cały nowy tydzień nauki i pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.