OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy następujące wspomnienia:

 • W środę 27.09: Wspomnienie św. Wincentego a Paulo prezbitera
 • W czwartek 28.09: Wspomnienie św. Wacława, męczennika
 • W piątek 29.09: Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • W sobotę 30.09: Wspomnienie św. Hieronima

3. Zbliża się październik, który w Kościele koncentruje nas na modlitwie różańcowej. Pomimo, że różaniec jest mocno wpisany w życie naszego sanktuarium, to w nadchodzącym miesiącu zapraszamy do jeszcze bardziej czynnego i wspólnotowego zaangażowania w modlitwę różańcową. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym sanktuarium w poniedziałek – wtorek oraz czwartek – piątek o godzinie 17:45 z ukierunkowaniem na dzieci, oraz codziennie na dróżkach o godzinie 19:15 lub po wieczornych Mszach w sobotę i niedzielę. Do prowadzenia modlitwy różańcowej na dróżkach zapraszamy wspólnoty udzielające się przy naszej parafii. Podział prowadzących na poszczególne dni został wywieszony w gablocie, oraz zamieszczony w nowym numerze Chorągwi Maryi, który ukaże się w Niedzielę 1 października. Prosimy wyznaczone wspólnoty o przygotowanie rozważań do określonych tajemnic. Jeśli byłyby jakieś trudności w tym względzie, prosimy przedstawicieli grup o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

4. Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:

 • Krąg biblijny – wtorek po wieczornej Mszy św. w sali przy furcie
 • Z racji 27-go dnia miesiąca Msza św. w intencji „dróżkowiczów” po Nieustannej Nowennie, oraz różaniec na dróżkach.
 • Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. wieczornej i różańcu na dróżkach.
 • Oaza – piątek wieczorna Msza św., oraz spotkanie w sali Betania
 • Rycerstwo Niepokalanej – piątek po wieczornej Mszy św. w sali przy furcie
 • Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w sali przy byłej drukarni. Na próbę zapraszamy również zainteresowanych graniem w orkiestrze dętej.
 • Ministranci – sobota o godz. 8:30
 • Oaza dzieci – sobota o godz. 10:30 w sali Betania

5. W przyszłą niedzielę 1.10:

 • Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie.
 • Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00. Zapraszamy stałych członków oraz nowe chętne osoby na comiesięczne spotkania formacyjne w pierwsze niedziele miesiąca.

6. Zapraszamy na nabożeństwa sprawowane w obrębie naszego Sanktuarium:

 • Codziennie o godzinie 19:15 Różaniec na dróżkach
 • We wtorek o godzinie 18:00 Nabożeństwo do Św. Gerarda Majelli, patrona matek oczekujących potomstwa
 • W środę o godzinie 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

7. Pragniemy utworzyć scholę dziecięco-młodzieżową, która byłaby obecna na Eucharystii oraz różnych wydarzeniach parafii. Jest to także wymiar formacyjny dla naszych najmłodszych. W związku z tym młodzież i dzieci naszej parafii, które lubią i chcą śpiewać, bądź grają na jakimś instrumencie zapraszamy serdecznie na spotkanie w sali przy furcie w poniedziałek 25 września po wieczornej Mszy św. Prosimy także rodziców, aby umożliwili chętnym dzieciom przybycie na spotkanie. Szczegółowych informacji udzieli o. Aleksander.

8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką, m. in. tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami, który jest czynny od godz. 9.00 do 13.00.

9. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.

10. OGŁOSZENIA ZEWNĘTRZNE

 1. Burmistrz Tuchowa, Dyrektor Domu Kultury oraz Tuchowscy Seniorzy zapraszają wszystkich seniorów z miasta i gminy Tuchów oraz sympatyków na II Tuchowski Dzień Seniora – 30 września o godz. 17.00 w Domu Kultury. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 2. Tarnowski Chór GOS.PL serdecznie zaprasza na koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia istnienia zespołu w niedzielę 1 października o godz. 17:00 w Centrum Sztuki Mościce. Bilety do nabycia w kasie, lub za pośrednictwem strony internetowej Centrum Sztuki Mościce.
 3. Siostry Karmelitanki Bose z Tarnowa zapraszają do uczczenia 150. rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Andrzeja Jeża zostanie odprawiona 1 października o godzinie 18:00 w klasztornej kaplicy sióstr Karmelitanek. Szczegółowe informacje na plakacie.

11. Na cały nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.