OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą, Uroczystość Św. Jana Pawła II. Tak jak to zostało zapowiedziane, po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.
 2. W imieniu o. Pawła Mroczka, bardzo dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na misje w Kazachstanie. Zebrano na ten cel kwotę 18956,81 zł, oraz 282 Euro  
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy następujące wspomnienia:
  – W sobotę: Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza- Święto  
 4. Dzisiaj po ostatniej Mszy Świętej o godzinie 19:30 Serdecznie zapraszamy na koncert kameralny organowo-smyczkowy w wykonaniu Izabeli Sołtys, Agaty Janusz i Anny Rąpała. Wykonawcy zaprezentują między innymi: Arię na strunie G i Ave Maria Jana Sebastiana Bacha, Ave verum corpus Wolfganga Amadeusza Mozarta i wiele innych utworów. Serdecznie zapraszamy.
 5. Trwa październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium odprawiane są w poniedziałek – wtorek oraz czwartek – piątek o godzinie 17:45 z ukierunkowaniem na dzieci, oraz codziennie na dróżkach o godzinie 19:15 lub po wieczornych mszach w sobotę i niedzielę.
 6. Zbliża się listopad, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy odeszli do wieczności. Jedną
  z form są nabożeństwa wypominkowe. Kartki na wypominki dostępne są w kaplicach.   
 7. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie gościć będziemy ks. Marcina Gryzło, wicedyrektora RDN Małopolska, który będzie głosił Słowo Boże. Po Mszach Świętych będzie możliwość wsparcia diecezjalnej rozgłośni radiowej, poprzez złożenie ofiary do puszek.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Msza św. o godzinie 7:30 zostanie odprawiona w intencji Róż różańcowych: Św. Cecylii, Św. Józefa, Św. Małgorzaty, Św. Gianny Beretty Molla, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Św. Faustyny, Św. Jana Kantego, Św. Katarzyny Sieneńskiej i Św. Urszuli Ledóchowskiej. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. 
 9. Od 4 do 29 października w Watykanie, trwa Pierwsza Sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu. Polecajmy w modlitwie wszystkich uczestników obrad synodalnych.
 10. Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. – Krąg Biblijny
  – Chór Sanktuaryjny – wtorek o godz. 19:30 w sali przy muzeum sanktuaryjnym w podziemiach pod kaplicą polową
  – Środa po wieczornej Mszy św. – Spotkanie Redakcji Chorągwi Maryi
  – Czwartek po różańcu na dróżkach- Koło Przyjaciół Radia Maryja
  – Piątek Oaza młodzieżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o 18:30, a po niej spotkanie formacyjne i integracyjne.
  – Piątek, z racji 27-go dnia miesiąca Msza św. w intencji „dróżkowiczów”, oraz różaniec na dróżkach.
  – Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w sali przy byłej drukarni
  – Sobota: 8:00 spotkanie ministrantów.
  W sobotę 28 października w godzinach 10:00-13:00 odbędzie się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci od 6 roku życia. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich, nie tylko do dzieci z naszej parafii. Prosimy, aby każde dziecko przebrało się za któregoś bądź którąś ze świętych, a także zapoznało się z jego krótkim życiorysem. W programie m.in. konkurs piosenki oraz konkurs na najpiękniejszy strój. Prosimy rodziców, aby pomogli swoim pociechom. Wejście przez furtę klasztorną.
 11. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii zostanie przeprowadzony w dniach od 10 do 12 listopada. Rozpoczęcie 10.11 Mszą Świętą o godzinie 18:30.
 12. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.
 13. “RODZINY – RODZINOM”  zapraszają na charytatywny bal andrzejkowy do restauracji AGAWA w Tuchowie, który odbędzie się 18 listopada 2023, godz.19.00. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie prac wykończeniowych domu dla NADZIEI w Tuchowie. Szczegóły na plakatach: strony internetowej parafii oraz mediach społecznościowych.
 14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Marek Czuba, lat 56 zamieszkały przy ul. Wołowej.
 15. Polecajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
 16. Na cały nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.