OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy następujące wspomnienia:

  • W piątek 13.10: Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

3. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym sanktuarium są odprawiane w poniedziałek – wtorek oraz czwartek – piątek o godzinie 17:45 z ukierunkowaniem na dzieci, oraz codziennie na dróżkach o godzinie 19:15 lub po wieczornych mszach w sobotę i niedzielę. Do prowadzenia modlitwy różańcowej na dróżkach zapraszamy wspólnoty udzielające się przy naszej parafii. Szczegóły w gablocie, „Chorągwi Maryi” i mediach parafialnych. Rozpoczęcie różańca przy kaplicy na dziedzińcu.

4. Od 4 do 29 października w Watykanie trwa Pierwsza Sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu. W związku z tym abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, zwraca się z apelem do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę w intencji tego wydarzenia: Chciejmy odpowiedzieć na tę prośbę dołączając intencję za przebieg Synodu do codziennej modlitwy różańcowej.

5. W piątek po modlitwie różańcowej na dróżkach o godzinie 20:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, w intencji nadchodzących wyborów, która potrwa do północy. O godzinie 24:00 Eucharystia na zakończenie adoracji.

6. W sobotę 14.10 obchodzić będziemy Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom edukacji życzymy światła Ducha Świętego w posłudze kształcenia i wychowania przyszłych pokoleń Polaków.

7. W przyszłą niedzielę 15.10 w Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. W tym dniu przewidziana jest zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszej parafii zaprowadziliśmy pewną zamianę, gdyż gościć będziemy o. Pawła Mroczka redemptorystę, pracującego w Kazachstanie, który wygłosi do nas Słowo Boże. Po mszach świętych będzie możliwość wsparcia działalności misyjnej poprzez złożenie ofiary do puszek przed kościołem. Zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia nastąpi w Niedzielę 22.10 w Uroczystość Św. Jana Pawła II.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym dniem, w sobotę 14.10 o godzinie 15:00 w kaplicy na Tuchowskim cmentarzu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko w okresie rozwoju prenatalnego. Po mszy świętej nastąpi pochówek dzieci, które zmarły przed narodzeniem.

9. Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:

  • Poniedziałek – spotkanie formacyjne aspirantów i ministrantów młodszych 16:30
  • Piątek – Oaza 18:30 a później spotkanie
  • Sobota – 10:30 Oaza Dzieci Bożych, 11:00 – próba Scholki
  • Krąg biblijny – wtorek po wieczornej Mszy świętej w sali przy furcie
  • Chór Sanktuaryjny – wtorek o godz. 19:30 w sali przy muzeum sanktuaryjnym w podziemiach pod kaplicą polową
  • Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w Sali przy byłej drukarni
  • Pierwsze po wakacjach organizacyjne spotkanie scholi liturgicznej w piątek po mszy św. wieczornej w Sali przy furcie

10. Za tydzień Dzień Skupienia dla Narzeczonych, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii zostanie przeprowadzony w dniach od 10 do 12 listopada. Rozpoczęcie 10.11 Mszą Świętą o godzinie 18:30.

11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką, m. in. tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami, który jest czynny od godz. 9.00 do 13.00.

12. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.

OGŁOSZENIA ZEWNĘTRZNE

  1. Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy zaprasza na „III Charytatywny Rodzinny Rajd Pieszo -Rowerowy przez Karwodrzę”, który odbędzie się w niedzielę 8 października w Karwodrzy. Poza wieloma atrakcjami, podczas imprezy będą zbierane środki na wyposażenie ośrodka Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”. Szczegóły imprezy oraz zapisy na stronie www.karwodrza.pl oraz na profilu Stowarzyszenia Miłośników Karwodrzy na Facebooku.
  2. W związku z wyborami parlamentarnymi zarządzonymi na dzień 15 października br. Burmistrz Tuchowa informuje, że lokal wyborczy dla obwodu głosowania nr 13 (leżącego w granicach prawobrzeżnej części Tuchowa) posiada nową lokalizację tj. budynek świetlicy “Zielony Domek” w Tuchowie przy ul. Tarnowskiej 28. Nowy lokal dostosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

13. Na cały nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.