OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą, jako Dzień Papieski z racji obchodzonej 16 października, 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszej wspólnocie witamy o. Pawła Mroczka Redemptorystę pracującego na Misjach w Kazachstanie i dziękujemy mu za świadectwo i wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy Świętej będzie możliwość wsparcia działalności misyjnej poprzez złożenie ofiary do puszek.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy następujące wspomnienia:

 • W poniedziałek: Św. Jadwigi Śląskiej, oraz Św. Gerarda Majelli Redemptorysty, patrona matek oczekujących potomstwa
 • We wtorek: Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
 • W środę: Święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia
 • W środę: Święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia

3. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym sanktuarium są odprawiane w poniedziałek – wtorek oraz czwartek – piątek o godzinie 17:45 z ukierunkowaniem na dzieci, oraz codziennie na dróżkach o godzinie 19:15 lub po wieczornych mszach w sobotę i niedzielę.

4. Od 4 do 29 października w Watykanie, trwa Pierwsza Sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu. W związku z tym abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, zwraca się z apelem do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę w intencji tego wydarzenia: Chciejmy odpowiedzieć na tę prośbę dołączając intencję za przebieg Synodu do codziennej modlitwy różańcowej.

5. W przyszłą niedzielę 22.10 w Uroczystość Św. Jana Pawła II, nastąpi zbiórka do puszek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po ostatniej Mszy Świętej o godzinie 19:30 Serdecznie zapraszamy na koncert kameralny organowo-smyczkowy w wykonaniu Izabeli Sołtys, Agaty Janusz i Anny Rąpała. Wykonawcy zaprezentują między innymi: Arię na strunie G i Ave Maria Jana Sebastiana Bacha, Ave verum corpus Wolfganga Amadeusza Mozarta i wiele innych utworów. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę 22.10 o godzinie 14:00 zostanie odprawiona Msza Święta dla wspólnoty osób niepełnosprawnych „Nadzieja”. Po Mszy Św. spotkanie o charakterze formacyjno-integracyjnym.

7. Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:

 • Poniedziałek – Rycerstwo Niepokalanej prowadzi różaniec na dróżkach, a następnie spotkanie formacyjne w Sali przy furcie
 • Poniedziałek po wieczornej Msz św. – ministranci starsi i lektorzy
 • Wtorek po wieczornej Mszy św. – Krąg Biblijny
 • Sobota: 8:00 spotkanie ministrantów, 10:30 Oaza Dzieci Bożych, 11:30 próba scholki dziecięco-młodzieżowej. Nadal bardzo serdecznie zapraszamy chętnych do współtworzenia scholki.
 • Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w Sali przy byłej drukarni
 • Chór Sanktuaryjny – wtorek o godz. 19:30 w sali przy muzeum sanktuaryjnym w podziemiach pod kaplicą polową
 • Spotkanie scholi liturgicznej w czwartek po mszy św. wieczornej w Sali parafialnej

8. W piątek, 20 października, odbędzie się czuwanie z cyklu Droga Wewnętrzna. Rozpocznie się ono Eucharystią o 18:30, później konferencja, agape oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także wszystkich, chcą współtworzyć oprawę wokalno-muzyczną podczas czuwania, na próbę, która odbędzie się w środę 18 października o 17:30. Spotkanie na furcie klasztornej.

Koncert Kameralny

9. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii zostanie przeprowadzony w dniach od 10 do 12 listopada. Rozpoczęcie 10.11 Mszą Świętą o godzinie 18:30.

10. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.

11. “RODZINY – RODZINOM” zapraszają na charytatywny bal andrzejkowy do restauracji AGAWA w Tuchowie, który odbędzie się 18 listopada 2023, godz.19.00. Dochód przeznaczony na dofinansowanie prac wykończeniowych domu dla NADZIEI w Tuchowie. Szczegóły na plakatach: strony internetowej parafii oraz mediach społecznościowych.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:

 • Tadeusz Szeląg, lat 75 zamieszkały w Karwodrzy
 • Leon Leś, lat 84 zamieszkały w Tuchowie przy ul. Owocowej
 • Władysław Pierzchała, lat 68 zamieszkały w Tuchowie przy ul. Ryglickiej: Jego pogrzeb odbędzie się w Bazylice 16.10 o godzinie 14:00. O 13:30 wprowadzenie do kościoła i modlitwa różańcowa

Polecajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

13. Na cały nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ewangelia