OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXX Niedzielę Zwykłą, jako Uroczystość poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za naszą świątynię, za budowniczych, duszpasterzy i dziękujemy wam drodzy parafianie i pielgrzymi za to, że się troszczycie o tę świątynie i tworzycie prawdziwie duchową atmosferę poprzez obecność i modlitwę.
 2. W naszej wspólnocie witamy ks. Marcina Gryzło, wicedyrektora RDN Małopolska, składamy podziękowanie za wygłoszone Słowo Boże a wam drodzy parafianie i pielgrzymi z góry dziękujemy za wsparcie naszej diecezjalnej rozgłośni poprzez złożenie ofiary do puszek.
 3. Kończy się miesiąc październik. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w poniedziałek i wtorek o godzinie 17:45 w Sanktuarium, lub o 19:15 na Dróżkach.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy następujące wspomnienia:
  – W środę 1.11- Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym Sanktuarium będą sprawowane o godz.: 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:30. Msza św. w intencji zmarłych mieszkańców Kielanowic o godz. 10.30. Jak co roku udajemy się w procesji na cmentarz. Rozpoczęcie na dziedzińcu sanktuaryjnym o godzinie 13:30. Msza św. na cmentarzu o godzinie 15:00. Zapraszamy do udziału w procesji.
  W czwartek 2.11- Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym Sanktuarium będą sprawowane o godz.: 6:00, 7:00, 8:00, 9:00, 16:00 i 18:30. Natomiast na cmentarzu o godzinie 10:00 i 15:00.
  W sobotę 4.11- Wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa
 5. Zbliża się listopad, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy odeszli do wieczności. Jedną z form są nabożeństwa wypominkowe. Kartki na wypominki dostępne są w kaplicach.
  – W poniedziałek (6.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych redemptorystów spoczywających na tuchowskim cmentarzu i wszystkich zmarłych członków Zgromadzenia Redemptorystów, szczególnie w ostatnim roku.
  – W czwartek (9.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za wszystkich zmarłych redemptorystów Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, a szczególnie z naszej wspólnoty.
  – W piątek (10.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych krewnych współbraci należących aktualnie do naszej wspólnoty zakonnej oraz w intencji wszystkich zmarłych dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru.
  – W sobotę (11.11) – Wypominki za zmarłych parafian w latach 2011-2020.
 6. Od 1 do 8 listopada, możemy uzyskiwać odpusty zupełne dla naszych bliskich zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówioną tam modlitwę. Warunkiem jest trwanie w Łasce Uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.  
 7. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
  – Z racji I Piątku miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci i młodzieży. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  – Z racji I Soboty miesiąca Nabożeństwo pierwszych Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa na dróżkach.
  Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:
  – Poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Zarówno ministrantów młodszych jak i starszych oraz lektorów.
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. – Krąg Biblijny
  – Chór Sanktuaryjny – wtorek o godz. 19:30 w sali przy muzeum sanktuaryjnym w podziemiach pod kaplicą polową
  – Piątek Oaza młodzieżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o 18:30, a po niej spotkanie formacyjne i integracyjne.
  – Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w sali przy byłej drukarni
  – Sobota: 8:00 spotkanie ministrantów, 10:30 Oaza Dzieci Bożych, 11:30 próba scholki
  – Schola liturgiczna- sobota 4.11 o godzinie 18:00 w sali parafialnej
  Kurs Przedmałżeński w naszej parafii zostanie przeprowadzony w dniach od 10 do 12 listopada. Rozpoczęcie 10.11 Mszą Świętą o godzinie 18:30.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00, a po niej na spotkanie rodziców.
 9. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.
 10. Stowarzyszenie „Nadzieja” dziękuje organizatorom i uczestnikom Trzeciego Rowerowo- pieszego Rajdu Rodzinnego po Karwodrzy za wsparcie prac wykończeniowych Domu Nadziei. Na ten cel zebrano kwotę w wysokości 7051 zł.
 11. “RODZINY – RODZINOM”  zapraszają na charytatywny bal andrzejkowy do restauracji AGAWA w Tuchowie, który odbędzie się 18 listopada 2023, godz.19.00. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie prac wykończeniowych domu dla NADZIEI w Tuchowie. Szczegóły na plakatach: strony internetowej parafii oraz mediach społecznościowych.
 12. Na cały nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.