Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi można dziś uzyskać odpust zupełny, dlatego przed błogosławieństwem wspólnie to uczynimy.
    (Dziś także święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w diecezjach).
  2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby formacji
    w Warszawskiej Prowincji Redemptorystów
    (utrzymanie Postulatu w Tuchowie, Nowicjatu w Lubaszowej i WSD w Krakowie) – Bóg zapłać za zrozumienie i Waszą ofiarność!
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
    -we wtorek: rocznicę konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża (z tej racji chcemy otoczyć go naszą szczególną modlitwą);
    -w środę: rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP;
    -w czwartek: święto św. Andrzeja Apostoła;
    pierwszy piątek miesiąca (od godz. 8.30 duszpasterskie odwiedziny chorych z posługą sakramentalną oraz o godz. 17.00 dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci, pół godziny wcześniej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania);
    pierwszą sobotę miesiąca (po Mszy św. wieczornej procesja fatimska na dróżkach różańcowych).
  4. W ostatnich dniach listopada zapraszamy do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych w poniedziałek i czwartek o godz. 18.00 oraz w stałych nabożeństwach mających miejsce w naszym sanktuarium (codzienny różaniec na Dróżkach, wtorkowe nabożeństwo do św. Gerarda
    i środowa Nowenna Nieustanna).
  5. W tym tygodniu odbędą się spotkania grup i wspólnot parafialnych:
    – Poniedziałek z racji 27-go dnia miesiąca Msza św. w intencji „dróżkowiczów”, oraz różaniec na dróżkach
    – Wtorek po wieczornej Mszy św. – Krąg Biblijny;
    – Czwartek – Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja z racji ostatniego czwartku miesiąca zaprasza wszystkich słuchaczy z Tuchowa i okolicy na spotkanie modlitewno-formacyjne: rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.30, potem różaniec na dróżkach oraz spotkanie w sali „Betania”;
    – Piątek – Oaza młodzieżowa: rozpoczęcie Mszą św. o 18:30, a po niej spotkanie formacyjne i integracyjne;
    – Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w sali przy byłej drukarni;
    – Sobota: 10:30 Oaza Dzieci Bożych, 11:30 scholka dziecięco-młodzieżowa.
  6. W przyszłą niedzielę 3 grudnia:
    – rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”;
    Msza św. o godz. 12.00 z udziałem dzieci przygotowujących się do I-Komunii św. a po niej spotkanie proboszcza z rodzicami;
    młodzież oazowa będzie rozprowadzała domowe, ręcznie wykonane pierniki świąteczne, z czego dochód przeznaczymy na dofinansowanie wspólnych wyjazdów na ferie oraz wakacyjne rekolekcje oazowe, które są istotnym elementem formacji. Pierniki będą rozprowadzane także w niedzielę 17 grudnia. Za każde wsparcie młodzież oazowa serdecznie dziękuje.
  7. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m.in. Niedziela i Gość niedzielny.
  8. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy Bogu w naszych codziennych modlitwach zakonnych.
  9. Organizator balu dla NADZIEI – Krąg Rodzin składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, ofiarodawcom i uczestnikom tego balu. Na charytatywnym balu dla NADZIEI udało się zebrać kwotę: 17690 zlotych, którą po komisyjnym rozliczeniu w całości przekazano na ręce Prezesa Nadziei. Gotówka została wpłacona na konto Stowarzyszenia Nadzieja i potwierdzona wpłatą. Bóg zapłać.
    po każdej Mszy św. możemy nabywać ciasto, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Kasi z Tuchowa. (Kasia ma 27 lat, jest po kilku operacja na oddziale neurochirurgii. Obecnie jest na wózku inwalidzkim i nie jest w stanie samodzielnie wykonywać podstawowych codziennych rzeczy. Nasza pomoc może jej pomóc w podjęciu pilnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.) Bóg zapłać wszystkim, którzy upiekli ciasto jak i ofiarodawcom, którzy je nabywają!
    Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róż: św. Cecylii, św. Elżbiety i św. Marii Magdaleny. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca;
    Msza św. z udziałem kolejarzy o godz. 10.30;
    Nieszpory o godz. 18.00, na które serdecznie zapraszamy!
  11. Przed błogosławieństwem odmówmy teraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.