W wigilię wspomnienia św. Cecylii za kolejny rok muzycznej działalności dziękowały w tuchowskiej bazylice grupy muzyczne funkcjonujące przy naszej parafii.

Święta Cecylia jest patronką muzyków i muzyki kościelnej. Oprawę muzyczną w wigilię jej wspomnienia zapewniły Sanktuaryjna Orkiestra Dęta i Sanktuaryjny Chór Mieszany, który obchodził w tym roku 80-lecie swojej muzycznej działalności. Mszy świętej wieczornej przewodniczył w tym dniu przełożony tuchowskiego domu zakonnego – o. Sylwester Pactwa CSsR. W swoim kazaniu zwrócił się on do muzyków, którym przypomniał, że otrzymali talent, by dzielić się nim z innymi. Grając lub śpiewając mogą chwalić Boga przez śpiew, czy instrumenty. – Kościół to miejsce, które kultywuje muzykę. Potrzebuje on kultury śpiewu. Dobrze wzrastać we wspólnocie dając jej coś od siebie. Maryja pokazała, że warto żyć oddając się Bogu i bliźnim – mówił kaznodzieja.

Po mszy członkowie grup muzycznych zaangażowanych w życie parafialne Parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie spotkali się w Jadalni Pielgrzyma, gdzie życzenia dla Chóru złożyli przedstawiciele Gminy, Powiatu, Parafii i Orkiestry.

Paweł Stańczyk,
kronikarz SOD

Zdjęcia dostępne są też TUTAJ