OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXXI Niedzielę Zwykłą.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy następujące wspomnienia:
  W poniedziałek 6.11: bł. Męczenników hiszpańskich, redemptorystów.
  W czwartek 9.11: Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  Również w czwartek 9.11 przypada 291 rocznica założenia Zgromadzenia Redemptorystów
  W sobotę 11.11: Wspomnienie Św. Marcina z Tours
 3. . Trwa miesiąc listopad, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy odeszli do wieczności. Jedną z form są nabożeństwa wypominkowe.
  – W poniedziałek (6.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych redemptorystów spoczywających na tuchowskim cmentarzu i wszystkich zmarłych członków Zgromadzenia Redemptorystów, szczególnie w ostatnim roku.
  – W czwartek (9.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za wszystkich zmarłych redemptorystów Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, a szczególnie z naszej wspólnoty.
  – W piątek (10.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych krewnych współbraci należących aktualnie do naszej wspólnoty zakonnej oraz w intencji wszystkich zmarłych dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru.
  – W sobotę (11.11) – Wypominki za zmarłych parafian w latach 2011-2020.
 4. Od 1 do 8 listopada, możemy uzyskiwać odpusty zupełne dla naszych bliskich zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówioną tam modlitwę. Warunkiem jest trwanie w Łasce Uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.  
 5. Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:
  – Poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów starszych oraz lektorów.
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. – Krąg Biblijny
  – Chór Sanktuaryjny – wtorek o godz. 19:30 w sali przy muzeum sanktuaryjnym w podziemiach pod kaplicą polową
  – W środę spotkanie kandydatów do bierzmowania: klasy 7 o godzinie 17:00; klasy 8 o godzinie 19:15
  – Piątek Oaza młodzieżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o 18:30, a po niej spotkanie formacyjne i integracyjne.
  – Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w sali przy byłej drukarni
  – Sobota: 8:00 spotkanie ministrantów, 10:30 Oaza Dzieci Bożych, 11:30 próba scholki
  – Schola liturgiczna- sobota 4.11 o godzinie 18:00 w sali parafialnej
  Kurs Przedmałżeński w naszej parafii zostanie przeprowadzony w dniach od 10 do 12 listopada. Rozpoczęcie 10.11 Mszą Świętą o godzinie 18:30.
 6. 11.11 obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do wspólnego świętowania poprzez uczestnictwo w następujących wydarzeniach:
  – W środę 8.11 o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Tuchowie, program słowno-muzyczny pt. „Wolność równa się Niepodległość”.
  – W piątek 10.11 o godzinie 17:30 w Domu Kultury- Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Od 17:00 do 21:00 Noc w Muzeum Miejskim.
  – W sobotę 11.11 o godzinie 10:30 w kościele Św. Jakuba – Msza Św. w intencji Ojczyzny
  O godzinie 12:00 wspólne śpiewanie hymnu na Tuchowskim rynku
  O godzinie 12:30 Apel Pamięci, złożenie kwiatów na cmentarzu nr 158 na Garbku
  – W niedzielę 12.11 o godzinie 16:00 w Domu Kultury; Koncert pieśni patriotycznych i żołnierskich w wykonaniu zespołu „Redlin”
 7. Rada Osiedla Kielanowice zaprasza 11.11 o godzinie 15:00 na uroczystość poświęcenia odnowionego krzyża przy ul. Ryglickiej. Następnie obchody Święta Niepodległości w Świetlicy w Kielanowicach. Dnia 19.11 o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji darczyńców i wykonawców renowacji Krzyża.
 8. W przyszłą niedzielę (12.11) będziemy przeżywać XV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Z tej racji zbiórka do skarbony na „Kościół w potrzebie”. 
 9. Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy zaprasza na kolejną, czwartą już WIECZORNICĘ, która odbędzie się w Domu Strażaka w Karwodrzy w sobotę 11 listopada o godzinie 16:00. W tym roku będzie wspominana beatyfikowana niedawno rodzina Ulmów, a wspomnienia te przeplatane będą pieśniami patriotycznymi i legionowymi z muzyką na żywo. Oczywiście na stołach nie zabraknie smacznego poczęstunku.
 10. “RODZINY – RODZINOM”  zapraszają na charytatywny bal andrzejkowy do restauracji AGAWA w Tuchowie, który odbędzie się 18 listopada 2023, godz.19.00. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie prac wykończeniowych domu dla NADZIEI w Tuchowie. Szczegóły na plakatach: strony internetowej parafii oraz mediach społecznościowych.
 11. Dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz przesyła podziękowanie za wsparcie rozgłośni radiowej. W ubiegłą niedzielę na ten cel zebrano kwotę 8600 zł. W niedzielę 12.11 w godzinach 13:30-14:00 podczas koncertu życzeń znajdzie się specjalna dedykacja dla naszej wspólnoty.
 12. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Władysław Kras, lat 78 zamieszkały w Karwodrzy. Polecajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci
 14. Na cały nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.