1.      Przeżywamy XXXII Niedzielę Zwykłą, jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj po Mszach Świętych jest możliwość złożenia ofiary do skarbony, na pomoc Kościołowi w potrzebie.

2.      Dziś zapraszamy jeszcze na wspólną modlitwę Nieszporami o godzinie 18:00.

3.      W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy następujące wspomnienia:

Ø W piątek 17.11: św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Ø W sobotę 18.11: bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

4.      Trwa miesiąc listopad, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych, którzy odeszli do wieczności. Jedną z form są nabożeństwa wypominkowe, które odbywają się w naszym Sanktuarium w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty o godzinie 18:00

5.      Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:

– Poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów starszych oraz lektorów.

– Wtorek po wieczornej Mszy św. – Krąg Biblijny

– Wtorek o godz. 19:30- Chór Sanktuaryjny – w sali przy muzeum sanktuaryjnym w podziemiach pod kaplicą polową

– W czwartek po wieczornej Mszy Świętej- Krąg Rodzin

– W czwartek z racji 16 dnia mca Rycerstwo Niepokalanej, Msza św., modlitwa na dróżkach i spotkanie w sali

– Piątek- Oaza młodzieżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o 18:30, a po niej spotkanie formacyjne i integracyjne.

– Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w sali przy byłej drukarni

– Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po wieczornej Mszy Świętej

– Sobota: 8:00 spotkanie ministrantów, 10:30 Oaza Dzieci Bożych, 11:30 próba scholki

– Schola liturgiczna- piątek 17.11 o godzinie 18:00 w sali parafialnej

– W piątek 17 listopada czuwanie z cyklu Droga Wewnętrzna.

18:30 Eucharystia, później konferencja, agape oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Gościć będziemy ks. Marcina Gryzło.

Przypominamy, że czuwania są jednym z punktów formacyjnych kandydatów do bierzmowania.

6.      W przyszłą Niedzielę 19.11 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych: Od 8:30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi, o 9:00 wspólna Eucharystia, następnie spotkania formacyjne

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

7.      “RODZINY – RODZINOM”  zapraszają na charytatywny bal andrzejkowy do restauracji AGAWA w Tuchowie, który odbędzie się 18 listopada 2023, godz.19.00. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie prac wykończeniowych domu dla NADZIEI w Tuchowie. Szczegóły na plakatach: strony internetowej parafii oraz mediach społecznościowych.

8.      26 listopada tj. niedziela w naszej parafii po każdej Mszy św. będziemy sprzedawać ciasto, z którego dochód przekażemy na leczenie i rehabilitację Kasi z Tuchowa. Kasia ma 27 lat, jest po kilku operacjach na głowę – na oddziale neurochirurgii. Obecnie jest na wózku inwalidzkim i nie jest w stanie samodzielnie wykonywać podstawowych codziennych

Nasza pomoc może jej pomóc w podjęciu pilnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Gdyby ktoś z parafian zechciał upiec ciasto, to proszony jest o przyniesienie tego ciasta w sobotę 25 listopada od godziny 14.00 do 16.00 na furtę klasztorną.

9.      Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.

10.   Na cały nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.