OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą, jako Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, oraz Światowy Dzień Ubogich.
 2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego a także święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza, oraz Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach.
 3. Dziś zapraszamy jeszcze na wspólną modlitwę Nieszporami o godzinie 18:00.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy następujące wspomnienia:
  We wtorek 21.11: Ofiarowanie Najświętszej Marii Panny- jest obchodzone jako Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
  W środę 22.11: Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej
  W piątek 24.11: Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy  
 5. Z racji wspomnienia Św. Cecylii, zapraszamy Chór Sanktuaryjny, Orkiestrę Dętą, Scholę Liturgiczną, Scholkę Dziecięcą, Organistki, oraz wszystkich angażujących się w śpiew i oprawę muzyczną przy naszym Sanktuarium na Mszę Świętą we wtorek o godzinie 18:30, a po Eucharystii na wspólną Agape do Jadalni Pielgrzyma.
 6. Trwa miesiąc listopad, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, które odbywają się w naszym Sanktuarium w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty o godzinie 18:00
 7. Spotkania grup i wspólnot w naszej parafii:
  – Poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. – Krąg Biblijny
  – Piątek- Oaza młodzieżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o 18:30, a po niej spotkanie formacyjne i integracyjne.
  – 24.11 w piątek wypominki, Msza Święta i różaniec na dróżkach za zmarłych członków Kręgu Rodzin.
  – Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w sali przy byłej drukarni
  – Sobota: 10:30 Oaza Dzieci Bożych, 11:30 próba scholki dziecięco-młodzieżowej
 8. Za tydzień, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róż: św. Cecylii, św. Elżbiety i św. Marii Magdaleny. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  – W przyszłą niedzielę o godzinie 10:30 będzie sprawowana Msza Święta z udziałem kolejarzy, z racji sobotniego wspomnienia ich patronki, św. Katarzyny
  – W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby formacji w naszej Warszawskiej Prowincji
 9. 26 listopada tj. niedziela w naszej parafii po każdej Mszy św. będziemy sprzedawać ciasto, z którego dochód przekażemy na leczenie i rehabilitację Kasi z Tuchowa. Kasia ma 27 lat, jest po kilku operacja na oddziale neurochirurgii. Obecnie jest na wózku inwalidzkim i nie jest w stanie samodzielnie wykonywać podstawowych codziennych rzeczy. Nasza pomoc może jej pomóc w podjęciu pilnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Gdyby ktoś z parafian zechciał upiec ciasto, to proszony jest o przyniesienie tego ciasta w sobotę 25 listopada od godziny 14.00 do 16.00 na furtę klasztorną.
 10. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie.
 11. W minionym  tygodniu w Gliwicach do wieczności odszedł Brat Władysław Drozd Redemptorysta, zakrystian w tuchowskim sanktuarium w latach 1965-69 oraz 1971-77, przeżył 82 lata. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu.
 12. Na cały nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.