OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela, oraz nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem; „Uczestniczę We Wspólnocie Kościoła”.
 2. Wymiarem oczekiwania, jest nasze szczere dążenie do nawrócenia, oraz wychodzenie Zbawicielowi naprzeciw, jak ewangeliczne Panny zaopatrzone w lampy i oliwę. Z tej racji zachęcamy aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, oraz w stanie łaski uświęcającej uczestniczyć w Mszach Świętych Roratnich, które w naszym Sanktuarium będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 6 rano. Dzieci zapraszamy na Roraty o 18:30 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, natomiast w środy i soboty na godzinę 6 rano. W sobotę po roratach wspólne śniadanie. Prosimy przynosić z sobą lampiony, lub świece.
 3. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Msze Święte w naszym Sanktuarium o godzinie 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 16:00 i 18:30. O godzinie 12:00 zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w ramach Godziny Łaski.
 4. W tym tygodniu odbędą się spotkania grup i wspólnot parafialnych:
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. – Krąg Biblijny
  – Czwartek: I Czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy świętej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sali Betania
  – Piątek – Oaza młodzieżowa: rozpoczęcie Mszą św. o 18:30, a po niej spotkanie formacyjne i integracyjne
  – Piątek – Msza Święta i spotkanie Kręgu Rodzin
  – Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w sali przy byłej drukarni
  – Sobota: 10:30 Oaza Dzieci Bożych, 11:30 scholka dziecięco-młodzieżowa.
 5. W przyszłą Niedzielę odbywa się ogólnopolska zbiórka do skarbony na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 6. 17 grudnia przy naszym Sanktuarium odbędzie się tradycyjny Jarmark z Aniołami. Dochód z tegorocznego jarmarku zostanie przekazany na remont i utrzymanie klasztoru i kościoła w Mościskach, który był pierwszym klasztorem po powrocie Redemptorystów do Polski pod koniec XIX wieku.  
 7. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę, do skarbonek, czy też na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców polecamy Bogu w naszych codziennych modlitwach zakonnych.
  Dziś jeszcze:
  – Na zakończenie każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach dziękczynienia za V Synod Diecezji Tarnowskiej
  – Po Mszach Świętych, młodzież oazowa będzie rozprowadzała domowe, ręcznie wykonane pierniki świąteczne, z czego dochód przeznaczymy na dofinansowanie wspólnych wyjazdów na ferie oraz wakacyjne rekolekcje oazowe, które są istotnym elementem formacji. Pierniki będą rozprowadzane także w niedzielę 10 grudnia. Za każde wsparcie młodzież oazowa serdecznie dziękuje.
  Nieszpory o godz. 18.00, na które serdecznie zapraszamy!
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Jan Pawłowski l. 85, zam. przy ul. Wołowej, + Maria Fortecka l. 81, zam. w Karwodrzy, + Maria Sobczyk l. 55 zam. przy ul. Partyzantów.
  Polecajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci
 9. Uklęknijmy i oddajmy cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie