OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy II Niedzielę Adwentu, który w tym roku jest wyjątkowo krótki, bo już w IV Niedzielę będziemy obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. Dziś odbywa się ogólnopolska zbiórka do skarbony na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych Roratnich, które w naszym Sanktuarium są odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie
  6 rano. Dzieci zapraszamy na Roraty o 18:30 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, natomiast w środy i soboty na godzinę 6 rano. W sobotę po roratach wspólne śniadanie. Prosimy przynosić z sobą lampiony lub świece.
 3. W tym tygodniu odbędą się spotkania grup i wspólnot parafialnych:
  – Poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sali Betania;
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. – Krąg Biblijny;
  – Piątek -15 grudnia czuwanie z cyklu Droga Wewnętrzna. 18:30 Eucharystia, później konferencja, agape oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Gościć będziemy ks. Tomasza Chrupka – Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży naszej diecezji. Przypominamy, że czuwania są jednym z punktów formacyjnych kandydatów do bierzmowania.
  – Sanktuaryjna Orkiestra Dęta – piątek o godz. 19:00 w sali przy byłej drukarni;
  – Sobota: 10:30 Oaza Dzieci Bożych, 11:30 scholka dziecięco-młodzieżowa.
  – Różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej – w sobotę po Mszy św. wieczornej na dróżkach.
 4. W piątek na Mszę Świętą o godzinie 18:30 zostanie przyniesione Światełko Betlejemskie przez Drużynę Harcerską Młody Las z Bistuszowej. Prosimy przynieść ze sobą lampiony, lub odpowiednio zabezpieczone świece w celu zabrania światełka do domu.
 5. Rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus – w sobotę 16 grudnia. Broszury z Nowenną są do zabrania przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Zachęcamy, aby rodzice z dziećmi podjęli Nowennę w swoich domach.
 6. W przyszłą niedzielę 17 grudnia przy naszym Sanktuarium odbędzie się tradycyjny Jarmark z Aniołami. Dochód z tegorocznego jarmarku zostanie przekazany na remont i utrzymanie klasztoru i kościoła w Mościskach, który był pierwszym klasztorem po powrocie Redemptorystów do Polski pod koniec XIX wieku. Gdyby ktoś z parafian zechciał upiec ciasto, to proszony jest o przyniesienie tego ciasta w sobotę 16 grudnia od godziny 14.00 na furtę klasztorną.
 7. 17.12.2023 o godzinie 19.30 zapraszamy na Wieczór Maryjny w sanktuarium z poezją i muzyką w wykonaniu Zofii Bandyk, Alicji Stanisławczyk, Anny Rąpała, Aleksandry Kornaś, Romana Bandyk.
  – Również w przeszłą niedzielę na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.
 8. Za tydzień, z racji III niedzieli miesiąca Msza św. z udziałem:
  – Wspólnoty „Nadzieja” o godz. 14.00 oraz spotkanie integracyjne
  – Nie będzie dnia skupinie dla narzeczonych, zapraszamy w styczniu
 9. Koło parafialne Caritas informuje, że w sklepie SPAR, przy ulicy Tarnowskiej został wystawiony kosz na dary dla potrzebujących. Na ten cel można również złożyć ofiarę do skarbony w naszym kościele. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
 10. W związku ze zbliżającą się wizytą duszpasterską, czyli kolędą prosimy parafian o zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej nowych domów do błogosławieństwa podczas kolędy.
 11. Zapraszamy młodzież od 15 roku życia wzwyż na “Tuchowski Sylwester dla Młodzieży”, który odbędzie się w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w dniach 30 grudnia – 1 stycznia. Składka to 200 zł od osoby. Zapewniamy: noclegi z wyżywieniem, warsztaty taneczne, napoje bezalkoholowe, uczestnictwo w balu sylwestrowy. Zapisy do 20 grudnia 2023 r. Szczegóły na plakacie oraz pod numerem na nim podanym.
  Dziś jeszcze:
  – Po każdej Mszy świętej młodzież oazowa rozprowadza domowe, ręcznie robione pierniki. Zachęcamy parafian i pielgrzymów do nabywania. Zebrane ofiary posłużą jako dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji oazowych, które są istotnym elementem formacji. Za każde wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać! 
  Nieszpory o godz. 18.00, na które serdecznie zapraszamy!
 12. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, świece „Caritas” i opłatek na stół wigilijny.
 13. Na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.