OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną Gaudete, czyli Niedzielę Radości. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Dzisiaj również odbywa się przy naszym Sanktuarium Jarmark z Aniołami z którego dochód przeznaczony zostanie na remont i utrzymanie kościoła i klasztoru w Mościskach na Ukrainie, gdzie od wakacji posługują nasi współbracia Redemptoryści z Warszawskiej Prowincji miedzy innymi o. Dariusz Świda, głoszący dzisiaj Słowo Boże, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie.
 2. Parafialny Zespół Caritas informuje, iż  paczki świąteczne  dla osób potrzebujących pomocy będą rozdzielane w środę  20. grudnia 2023 r. Dla osób z Tuchowa w godzinach od 11.00 do 13.00, w pokoju CARITAS. Dla osób  z Karwodrzy w godzinach od 11.00 do 12.00 w Remizie Strażackiej w Karwodrzy.
 3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom za dar serca złożony w czasie Adwentu dla najuboższych w parafii. Wszystkich dobroczyńców zapraszamy na Eucharystię w ich intencji podczas Pasterki o godz. 24.00.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych Roratnich, które w naszym Sanktuarium są odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 6 rano. Dzieci zapraszamy na Roraty o 18:30 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, natomiast w środy i soboty na godzinę 6 rano. W sobotę po roratach wspólne śniadanie. Prosimy przynosić z sobą lampiony, lub świece.
  Również w sobotę błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus podczas rorat. Przynosimy wtedy figurki do pobłogosławienia. Można je też nabyć w zakrystii.
 5. Spowiedź przedświąteczna w naszym Sanktuarium odbywa się od poniedziałku do środy w godzinach od 6 do 12 i od 15 do 19. W czwartek, piątek i sobotę od 6 do 19. W przyszłą niedzielę do godziny 13. Prosimy aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. Tradycyjnie przed świętami na dziedzińcu przed kaplicą polową wystawione jest sianko na stół wigilijny, które można sobie zabrać wychodząc z kościoła.
 7. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia, dlatego Msze Święte w naszym Sanktuarium sprawowane będą do godziny 12:00 włącznie
 8. Wieczerza wigilijna do której zasiądziemy w przyszłą Niedzielę oprócz spotkania w rodzinnym gronie, posiada wymiar religijny. Zanim połamiemy się opłatkiem zadbajmy o to aby na początku nie zabrakło wspólnej modlitwy, oraz odczytania fragmentu z Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. To też dobry czas aby nawzajem siebie przeprosić za wszelkie urazy i sobie wybaczyć, jeśli wystąpiły jakieś krzywdy i zranienia. Podziękujcie Panu Bogu za życie i rodzinę złóżcie sobie najlepsze z serca płynące życzenia.
 9. Po wigilii zapraszamy na Pasterkę. W tym roku w naszym Sanktuarium sprawowane będą trzy Pasterki: o godzinie 20:00 (mając na względzie rodziny z małymi dziećmi, oraz osoby starsze), o 22:00 sprawowana miedzy innymi w intencji mieszkańców ulicy Dalekiej, Strzeleckiej i Wołowej, oraz tradycyjna o 24:00.
 10. Do nabycia jest już najnowszy numer Chorągwi Maryi w którym znajdziemy między innymi obrzęd zasiadania przy wigilijnym stole, rozpiskę wizyty duszpasterskiej na poszczególne rejony naszej parafii, wprowadzenie w nowy rok duszpasterski, oraz wiele ciekawych artykułów. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary, które przeznaczone są na pokrycie kosztów wydruku.
 11. W tym tygodniu odbędą się spotkania grup i wspólnot parafialnych:
  – Poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sali Betania;
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. – Krąg Biblijny.
  Dziś jeszcze:
  – Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.
  Nieszpory o godz. 18.00, na które serdecznie zapraszamy!
  Wieczór Maryjny w sanktuarium o godzinie 19.30 z poezją i muzyką, zapraszamy.
 12. Wspólnota Oazy Młodzieżowej oraz Oazy Dzieci Bożych składa serdeczne Bóg zapłać za wsparcie podczas rozprowadzania pierników. Zebrane ofiary
  w wysokości 4920 zł przeznaczone będą na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji oazowych oraz wyjazdów służących budowaniu naszej wspólnoty.  
 13. Teraz nastąpi błogosławieństwo opłatków, a na rozpoczynający się tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.