OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Z racji, że dziś wypada Wigilia Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym Sanktuarium sprawowane są do godziny 12:00 włącznie.
 2. Wieczerza wigilijna do której zasiądziemy wieczorem, oprócz spotkania w rodzinnym gronie, posiada wymiar religijny. Zanim połamiemy się opłatkiem zadbajmy o to aby na początku nie zabrakło wspólnej modlitwy, oraz odczytania fragmentu z Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa. To też dobry czas aby nawzajem siebie przeprosić za wszelkie urazy i sobie wybaczyć, jeśli wystąpiły jakieś krzywdy i zranienia. Podziękujcie Panu Bogu za życie i rodzinę złóżcie sobie najlepsze z serca płynące życzenia.
 3. Po wigilii zapraszamy na Pasterkę. W tym roku w naszym Sanktuarium sprawowane będą trzy Pasterki: o godzinie 20:00 (mając na względzie rodziny z małymi dziećmi, oraz osoby starsze), o 22:00 sprawowana miedzy innymi w intencji mieszkańców ulicy Dalekiej, Strzeleckiej i Wołowej, oraz tradycyjna o 24:00. Składka przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 4. W poniedziałek 25.12 w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i we wtorek 26.12 w święto św. Szczepana pierwszego męczennika Msze Święte w naszym Sanktuarium sprawowane jak w każdą niedzielę.
 5. W święto św. Szczepana składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 6. Msza św. w intencji mieszkańców Kielanowic zostanie odprawiona 25 grudnia i 1 stycznia na sumie o godz. 10.30.
 7. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień jubileuszy małżeńskich. Na Mszy św. o godz. 10.30 będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 8. W przyszłą niedzielę nie będzie zmian tajemnic żywego różańca, przeniesione na I niedzielę stycznia. 7 styczniaMsza św. o godzinie 7:30 zostanie odprawiona w intencji Róż różańcowych: św. Piotra, św. Łucji, św. Moniki i św. Stanisława.
 9. W wieczór sylwestrowy zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 22.00, a po adoracji o 23.00 będzie sprawowana Eucharystia Noworoczna.
 10. Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się od najbliższą środę. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na stronie internetowej parafii, w gablocie parafialnej i w świątecznym numerze Chorągwi Maryi.
 11. Podczas kolędy składacie dary swoich serc. Ofiary, które przekażecie kapłanom, zostaną przeznaczone na potrzeby duszpasterstwa i wspólnoty zakonnej. Już dziś serdecznie dziękujemy Wam za te ofiary.
 12. Na kolędę idą z kapłanem ministranci. Tradycyjnie za swoją posługę otrzymują oni drobne ofiary, które prosimy o wrzucenie do puszki, którą będą mieć ze sobą jak w zeszłym roku. Dziękujemy również za te dary, które przeznaczone są dla ministrantów.
 13. 28 grudnia Kolędnicy Misyjni odwiedzą domy naszej parafii w Karwodrzy – główna droga przez wieś. W tym roku będą zbierać dobrowolne datki na dzieci z Kolumbii. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie kolędników.
 14. W tym tygodniu:
  – W środę z racji 27-go dnia miesiąca Msza św. w intencji „dróżkowiczów” po Nieustannej Nowennie, oraz różaniec na dróżkach.
 15. Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi, pielgrzymów i gości do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki, która znajduje się w kaplicy polowej na dziedzińcu.
 16. Składamy serdeczne podziękowania za udział w XVII Misyjnym Jarmarku z Aniołami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie tego pięknego wydarzenia, w szczególności o. Aleksandrowi za koordynowanie przygotowań i przebieg jarmarku. Zebrano ponad 39.000 zł i 21€, które zostały przekazane na wsparcie placówki redemptorystów w Mościskach.
 17. W imieniu całej wspólnoty zakonnej Redemptorystów posługującej w Tuchowie, pragnę wam drodzy parafianie, oraz pielgrzymi, życzyć Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku. Niech Nowonarodzone Dzieciątko na nowo dotyka naszych serc swoją miłością i pobudza do służenia sobie nawzajem we wspólnocie, abyśmy budując jedność między sobą opartą na wierze w Chrystusa, stawali się widzialnym znakiem Jego obecności we współczesnym świecie.