OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 4 Niedzielę zwykłą. W Tarnowie przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej. Dzisiaj po Mszach Świętych Klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego będą rozprowadzali pismo „Rodzina Odkupiciela”, oraz kalendarze z których dochód zostanie przekazany na ratowanie życia małej Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza.
 2. Zapraszamy na wspólne kolędowanie do naszego Sanktuarium:
  – Dziś Rodzinne kolędowanie: Msza Święta o godzinie 14:00, następnie kolędowanie w jadalni pielgrzyma.
  – Chór Sanktuaryjny: 2.02 o godzinie 17:00
 3. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Diecezjalne obchody tego dnia rozpoczną się w naszym sanktuarium w czwartek 1 lutego o godz. 16.30 uroczystymi Nieszporami pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. W Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.
 4. W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  – Z racji Święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada w piątek, odwiedziny chorych zostają przeniesione na I Sobotę miesiąca. O. Aleksander rozpocznie odwiedziny chorych od godz. 14.00.
  – Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi, Msza św. 18.30 i różaniec na dróżkach. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, orędownika w chorobach gardła. Podczas porannych Mszy Świętych nastąpi błogosławieństwo gardeł.
 5. W przyszłą Niedzielę 4.02 o godzinie 10:30 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny.
 6. W tygodniu czekają nas następujące spotkania po Mszy św. wieczornej:
  – Poniedziałek – spotkanie Ministrantów starszych i lektorów.
  – Wtorek – Krąg Biblijny.
  – Piątek – Oaza młodzieżowa
  – Sobota:
  W sobotę 3 lutego w godzinach 10:00-13:00 odbędzie się Bal Karnawałowy dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci od 5 roku życia. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich, nie tylko do dzieci z naszej parafii. Prosimy, aby każde dziecko przebrało się za ulubioną postać z bajki. W programie wiele zabaw i atrakcji. Prosimy rodziców, aby pomogli swoim pociechom w wykonaniu stroju. Wejście przez furtę klasztorną.
 7. Dziś jeszcze zapraszamy na Nieszpory o godzinie 18:00
 8. W najbliższy wtorek tj. 30 stycznia o godzinie 11.00 podczas Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego zostanie wręczony Sanktuaryjnemu Chórowi Mieszanemu z Tuchowa – z naszej parafii : „ORDER W SŁUŻBIE BOGU I OJCZYŹNIE” oraz Nagroda Starosty Tarnowskiego dyrygentowi Panu dr Janowi Mikołajowi Gładyszowi. GRATULUJEMY TEGO WYRÓŻNIENIA!
 9. Stowarzyszenie „ Nadzieja” składa serdeczne podziękowanie ofiarodawcom 1,5 % podatku dochodowego w rozliczeniach za 2022 rok.  Zwraca się też do Darczyńców z prośbą o wpłaty w rozliczeniach za 2023 rok. Na wykończenie ośrodka dla osób niepełnosprawnych potrzeba jeszcze funduszy, stąd gorąca prośba o pomoc. 
 10. Na cały nowy tydzień pracy przyjmijcie Boże błogosławieństwo.