OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Kościele w Polsce rozpoczynamy dzisiaj  Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i w parafii. Jest to również okres wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji wystawionej w kaplicy Matki Bożej ocznej.
 2. Przed nami Wielki Post – okres pokuty i nawrócenia oraz czas Komunii św. wielkanocnej. Poprzedzi go, jak co roku, nabożeństwo 40-godzinne przed Najśw. Sakramentem wystawionym w głównym ołtarzu, które rozpoczynamy dziś po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy także jutro i we wtorek na adorację od godz. 8.30, Mszę św. o godz. 10.30, Nieszpory eucharystyczne o godz. 18.00 i Mszę św. o godz. 18.30. Program nabożeństwa na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 3. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia). W tym dniu składka przeznaczona na cele charytatywne.
 4. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Będziemy prosić o dobre przygotowanie się do Wielkanocy przez szczere pojednanie się z Bogiem i drugim człowiekiem.
 5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele będą sprawowane według ustalonego porządku: Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej
  w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 7.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Podczas pierwszego nabożeństwa Gorzkich żali będą zbierane, jak co roku, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 z udziałem dzieci i o godz. 17.45 dla dorosłych.
 6. W tym tygodniu czekają na nas następujące wydarzenia:
  – W poniedziałek 12.02 po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego zespołu Caritas
  – Zapraszamy chętnych do włączenia się w oprawę Triduum Paschalnego na spotkanie we wtorek, 13.02 po Mszy  św. wieczornej do sali parafialnej, wejście przez furtę klasztorną.  
  – W przyszłą Niedzielę 18.02 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych: Od 8:30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi, o 9:00 wspólna Eucharystia, następnie spotkania formacyjne.
 7. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 8. Dziś jeszcze:
  – Rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego po Mszy św. o godz. 16.00
  – Nieszpory eucharystyczne o godz. 18.00.
 9. OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: Tarnowska policja przestrzega seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze, metodą na policjanta, czy wypadek drogowy. Całość komunikatu na tablicy ogłoszeń.
 10. W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii: + Helena Wójtowicz l. 69, zam. w DPS w Karwodrzy. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
 11. Na Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i pełnienie woli Bożej, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.