1. Dziś przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbiórka do skarbony na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  2. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w najbliższą sobotę i potrwają do środy (2-6.03). Dokładny program znajdziemy w gablocie i mediach parafialnych. Rekolekcje poprowadzi o. Ireneusz Byczkiewicz, przełożony i proboszcz ze Szczecinka. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego w nich uczestnictwa.
  3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Sanktuarium sprawowane według ustalonego porządku: Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 7.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 z udziałem dzieci i o godz. 17.45 z udziałem dorosłych.
  4.  Zachęcamy wiernych do składania dla ubogich ofiar do skarbonki wystawionej przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
  5. W tym tygodniu czekają na nas następujące spotkania:
    – poniedziałek – ministranci młodsi i aspiranci
    – wtorek – Krąg Biblijny
    – we wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Gerarda oraz Eucharystię. Po Mszy św. spotkanie małżeństw, które straciły dziecko w okresie prenatalnym.
    – środa godz. 18.00 – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8
    – piątek – Oaza młodzieżowa
    – sobota:
    10:30 Oaza Dzieci Bożych
    11:30 próba scholki dziecięco-młodzieżowej
    W tym tygodniu przypada I Piątek i I sobota miesiąca.
    I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Od godz. 16.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, o godz. 17.00 Nabożeństwo Drogi krzyżowej i 17.45 prowadzone przez parafialny zespół CARITAS.
    I Sobota miesiąca. O godz. 18.30 Msza św., a po niej różaniec na dróżkach.
  6. W Zakrystii do nabycia dwie płyty CD: śpiewana Droga krzyżowa pt. Ślad losu i pieśni Maryjne pt. Jak każda Matka
  7. Ogłoszenie zewnętrzne: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej przyjmowane będą od 26.02.2024 r. do 29.03.2024 r. Zgłoszenia dla uczniów z obwodu szkoły oraz wnioski dla kandydatów spoza obwodu należy pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej i złożyć w sekretariacie szkoły w godzinach od 800 do 1500
  8. Na cały nowy tydzień pracy i nauki przyjmijcie Boże błogosławieństwo.