4 Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako dzień Radości (Laetare). Przyczyną tej radości ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem.

1. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Sanktuarium sprawowane według ustalonego porządku: Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 7.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 z udziałem dzieci i o godz. 17.45. Również w piątek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do bazyliki na coroczną młodzieżową Drogę Krzyżową organizowaną przez Szkołę Podstawową w Tuchowie oraz zespół „Pokolenia”.
  2. Święto św. Klemensa Hofbauera, redemptorysty, patrona piekarzy i cukierników – w piątek.
  3. W tym tygodniu czekają na nas następujące wydarzenia:
    – Poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów starszych i lektorów.
    – Wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny
    – W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Rodzin
    – W sobotę o 10:30 Oaza Dzieci Bożych i próba scholki dziecięco-młodzieżowej.
  4. W przyszłą Niedzielę 17.03 dzień skupienia dla narzeczonych: Od 8:30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi, o 9:00 wspólna Eucharystia, następnie spotkanie formacyjne.
     – Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.
  5. W poniedziałek w sklepie SPAR zostanie wystawiony kosz na produkty żywnościowe dla najuboższych z naszej parafii. Bóg zapłać za składane dary.
  6. W Zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz baranki na stół wielkanocny.
    – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00. Zapraszamy.
  8. Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy zaprasza na V KARWODRZAŃSKĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ WOKÓŁ MIEJSCOWOŚCI, która odbędzie się w niedzielę 17.03. Rozpoczęcie o godz. 14:00 pod firmą Karmot w Karwodrzy. Trasa 11 km dróżkami i lasami wokół Karwodrzy, czas trwania ok. 3 godzin. Szczegóły na stronie www.karwodrza.pl i na profilu stowarzyszenia na Facebooku.
  9. 22 marca organizowana jest tzw. „Ekstremalna Droga Krzyżowa z Jamnej do Tuchowa”. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 19:00, następnie indywidualne lub w niewielkich grupkach wyruszenie w trasę, która liczy ok 33 km. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  10. Duszpasterstwo Akademickie „TRATWA” z Tarnowa zaprasza na XXIV edycję kursu ALPHA dedykowanego młodzieży akademickiej i osobom pracującym między 18-tym a 35-tym rokiem życia. Wszystkie szczegóły na plakacie w gablocie, oraz mediach Duszpasterstwa Akademickiego TRATWA.
  11. Ogłoszenia urzędowe: Burmistrz Tuchowa informuje, że w dniu 17 marca 2024 r. w godz. od 7:00 do 17:00 odbędą się wybory: do Rady Osiedla Tuchów-prawobrzeżny w lokalu wyborczym w Świetlicy „Zielony Domek” przy ul. Tarnowskiej. Na sołtysa i do Rady Sołeckiej Sołectwa Karwodrza w lokalu wyborczym Szkoły Podstawowej w Karwodrzy. Całość ogłoszenia w gablocie parafialnej.
  12. Na kolejny tydzień realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijmy Boże błogosławieństwo.