OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od dzisiejszej 5 Niedzieli Wielkiego Postu, praktykujemy zwyczaj zasłaniania krzyży w świątyni. Wiemy z doświadczenia, że gdy coś znika z naszych oczu, czasem de facto staje się bardziej widoczne, dostrzegamy, ile dla nas znaczy. Kiedy znika z oczu fizyczna postać Chrystusa na krzyżu, a On staje się jakby „Wielkim Nieobecnym”. Niech ten czas zasłonięcia, który potrwa do liturgii Wielkiego Piątku prowokuje nas do refleksji na temat znaczenia Chrystusa w naszym życiu.
 2. Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP we wtorek. Msze św. jak w dzień powszedni.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, na każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. O godz. 12.00 procesja z palmami, rozpoczęcie na dziedzińcu sanktuaryjnym.  
 4. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Sanktuarium sprawowane według ustalonego porządku: Śpiew Godzinek ku czci MB Bolesnej w niedzielę o godz. 7.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 i o godz. 17.45.
 5. W tym tygodniu czekają na nas następujące spotkania:
  – Wtorek 19:15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 – grupa żeńska.
  – Środa 19:15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 – grupa męska.
  – Środa spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. wieczornej
  – Piątek – oaza młodzieżowa
  – Piątek  – Krąg Rodzin po Mszy św. wieczornej
  – Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych
  11:30 próba scholki dziecięco-młodzieżowej
  W Niedzielę Palmową młodzież oazowa naszej parafii przez cały dzień będzie rozprowadzała palmy. Zebrane ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc.
 6. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie sprawowana do Wielkiej Środy pół godz. przed Mszą św. Skorzystajmy z niej, żeby nie stać w długich kolejkach podczas Triduum Paschalnego.
 7. W sklepie SPAR został wystawiony kosz na produkty żywnościowe dla najuboższych z naszej parafii. Bóg zapłać za składane dary.
 8. W Zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz baranki na stół wielkanocny.
 9. Dziś jeszcze:
  –  V KARWODRZAŃSKA DROGA KRZYŻOWA. Rozpoczęcie o godzinie 14:00 pod firmą Karmot w Karwodrzy.
  – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17:00. Zapraszamy.
 10. 22 marca organizowana jest tzw. „Ekstremalna Droga Krzyżowa z Jamnej do Tuchowa”. Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 19:00, następnie indywidualne lub w niewielkich grupkach wyruszenie w trasę, która liczy ok 33 km. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 11. 23 marca w sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na śpiewane oratorium o Męce Pańskiej pod tytułem „Ślad Losu” w wykonaniu scholi liturgicznej, sióstr Józefitek, ojców i braci redemptorystów, oraz zaprzyjaźnionych muzyków.
 12. W przyszłą niedzielę, za zgodą bpa ordynariusza odbędzie się przy sanktuarium zbiórka do puszek dla Marcina Sumara z Brzeska. Pan Marcin jest po udarze
  i zbiera środki na rehabilitację. W imieniu rodziny Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. W przyszłą Niedzielę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert pasyjny pod tytułem „Droga do Jerozolimy”, zaaranżowany i opracowany przez naszą organistkę, panią Annę Rąpałę. 
 14. Na kolejny tydzień realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijmy Boże błogosławieństwo.