OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Młodzież oazowa przed kościołem rozprowadza palmy, z których dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji i wyjazdów dla młodzieży.
 2. We wtorek o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Gerarda o dar potomstwa, a po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kobiet po utracie dziecka w sali przy furcie.
 3. Przed nami Święte Triduum Paschalne, czyli największe wydarzenia związane z tajemnicą naszego Odkupienia. Dokładny program Triduum Paschalnego, godziny nabożeństw, spowiedzi i błogosławieństwa pokarmów znajdziemy w świątecznym numerze „Chorągiew Maryi”. Dziękujemy Redakcji za przygotowanie wielkanocnego numeru biuletynu i wszystkim Czytelnikom za dobrowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku w zakrystii albo przy bocznych ołtarzach.
 4. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie sprawowana do Wielkiej Środy pół godz. przed Mszą św. Skorzystajmy ze spowiedzi wcześniej, żeby nie stać w długich kolejkach później podczas Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedź w naszym Sanktuarium od godziny 6:00 do 17:00.
 5. Jak co roku, przed świętami, prosiliśmy Was o dar serca dla najuboższych, jako „Jałmużna Wielkopostna”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone dary w kościele, w sklepie „Spar” oraz w szkole przez dzieci do skarbonek.
 6. Parafialny Zespół Caritas informuje, iż paczki świąteczne dla osób potrzebujących pomocy z Tuchowa, będą rozdzielane w Wielki Wtorek w godz. od 11.00 do 12.00 w pokoju CARITAS. Podobnie dla osób z Karwodrzy w Remizie Strażackiej w Karwodrzy.
 7.  W tym tygodniu czekają na nas następujące spotkania:
  – Poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie całej Liturgicznej Służby Ołtarza.
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny.
  – Próby Liturgicznej Służby Ołtarza na Triduum w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o 9:00
 8. W Wielki Czwartek po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, adorację Pana Jezusa w Ciemnicy poprowadzi Chór Sanktuaryjny, następnie dla wszystkich, w ciszy, do godz. 22.00. W Wielki Piątek adoracja do godz. 22.00. Ofiary składane z okazji adoracji Krzyża przeznaczone są na miejsca kultu w Ziemi Świętej.
 9. W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 10.00 na dróżkach maryjnych. Bardzo prosimy wiernych, aby wziąć ze sobą na nabożeństwo krzyż, który mamy w domu. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego obchodzonego w Niedzielę Miłosierdzia (7.04). Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwie każdego dnia o godz. 15.00, w kaplicy adoracji, prowadzonym przez Parafialny Zespół Caritas.Zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.30.Prosimy strażaków i młodzież z Karwodrzy o wystawienie straży honorowej przy Grobie Pańskim.
 10. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta dla osób pomiędzy 18. a 60. rokiem życia i abstynencja od pokarmów mięsnych dla osób od 14. roku aż do końca życia. Zachęcamy także do zachowania tradycyjnego postu w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
 11. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin w naszej świątyni o godz. 7.00. Ze względu na wieczorne celebracje od Wielkiego Czwartku, przez całe Triduum nie będzie modlitwy różańcowej na dróżkach.
 12. Na Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 zakończoną procesją rezurekcyjną prosimy osoby niosące feretrony oraz baldachim o przygotowanie procesji. Prosimy również 8 chętnych osób do niesienia feretronów podczas procesji. Zgłoszenia przyjmuje proboszcz i duszpasterze parafii. Tradycyjnie wszyscy przynosimy na liturgię świece.
 13. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 14. W gablocie parafialnej informacja wyborcza, na temat lokali wyborczych.
 15. Dziś jeszcze:
  – Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.
  – Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy o godz. 7:30
  – Ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  – Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert pasyjny pod tytułem „Droga do Jerozolimy”, zaaranżowany i opracowany przez naszą organistkę, panią Annę Rąpałę.
  – Zbiórka na rehabilitację dla pana Marcina. 
 16. W minionym tygodniu odszedł do wieczności dobroczyńca naszego Sanktuarium + Marek Sajdak z Siedlisk, polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
 17. Na bogaty w wydarzenia zbawcze Wielki Tydzień, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.