OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele w Polsce 80. Tydzień Miłosierdzia. Jest to również patronalne święto Caritas. Po Mszy św. będziemy mogli spełnić dobry uczynek składając dobrowolną ofiarę do puszek, na dziedzińcu, na potrzeby Caritas naszej diecezji.
 2. Z okazji Święta Miłosierdzia dzisiaj można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.
 3. W Tygodniu Miłosierdzia zapraszamy szczególnie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzoną codziennie przez przedstawicieli różnych grup i wspólnot parafialnych o godz. 15.00 w kaplicy adoracji.
 4. W poniedziałek 8 kwietnia będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. W tym dniu będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Przy bocznych ołtarzach wyłożone są obrazki do zabrania z opisem formy duchowej adopcji.
 5. Serdecznie zapraszam mieszkańców ulic: Wołowej, Strzeleckiej i Promiennej oraz mieszkańców Bistuszowej i ulicy Dalekiej – na spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała w najbliższy piątek 12.04, o godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu czekają na nas następujące spotkania:
  – W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów młodszych i aspirantów.
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny.
  – Wtorek 19:15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 – grupa żeńska.
  – Środa 19:15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 – grupa męska.
  – W piątek zapraszamy na kolejne czuwanie z cyklu “Droga Wewnętrzna” pod hasłem “Mówią, że Zmartwychwstał i żyje” Dlaczego i jak wierzyć? Poprowadzi je o. Artur Pruś CSsR. Rozpoczęcie Eucharystią o 18:30, później konferencja, agape i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  Przypominamy, że czuwanie jest jednym z punktów formacyjnych kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8.
  – Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych
  11:30 próba scholki dziecięco-młodzieżowej
  Młodzież parafii składa serdeczne podziękowania za okazaną pomoc poprzez zakup palm. Wszystkich polecamy w naszych modlitwach.
 7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Biblijną. Zachęcamy wszystkich do systematycznego czytania Biblii.
 8. Stowarzyszenie Nadzieja prosi o wpłatę 1,5 procent podatku dochodowego na działalność stowarzyszenia, kalendarzyki z numerem KRS można zabrać z kaplicy MB „od oczu”.
 9. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny.
 10. Dziś jeszcze:
  – O godz. 10:30 Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich sponsorów, darczyńców oraz ich rodzin, którzy wsparli inicjatywę wielkopostnej jałmużny dla ubogich.
  – Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie z rodzicami w sali parafialnej.
  – Msza św. w intencji rolników i pszczelarzy o godz. 14.00
  – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
  – Nieszpory o godz. 18.00.
 11. Na rozpoczęty Tydzień Miłosierdzia i konkretną realizację błogosławieństwa: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7), przyjmijmy Boże błogosławieństwo.