OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów. Bóg zapłać za wsparcie naszego seminarium.
 2. W przyszłą Niedzielę gościć będziemy o. Edwarda Petelczyca Redemptorystę z Mińska na Białorusi, absolwenta naszego Seminarium, który będzie głosił Słowo Boże. Po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na budowę kościoła w Mińsku.
 3. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
  – We wtorek Uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika, głównego patrona Polski
  – W czwartek święto św. Marka Ewangelisty
  – W piątek 26.04 udamy się z Komunią Świętą do osób starszych i chorych naszej parafii. Tydzień wcześniej, gdyż w pierwszy piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski.
 4. Spotkania formacyjne wspólnot angażujących się w naszej parafii jakie odbędą się w nadchodzącym tygodniu:
  – Poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów młodszych i aspirantów.
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny.
  – Wtorek 19:15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 – grupa żeńska.
  – Środa 19:15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 – grupa męska.
  – Czwartek – Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja z racji ostatniego czwartku miesiąca: po Mszy św. różaniec na dróżkach oraz spotkanie w sali „Betania”.
  – Z racji 27-go dnia miesiąca zapraszamy osoby modlące się na różańcu na dróżkach maryjnych na Mszę św. – w sobotę o godz. 18.30 w ich intencji, a po niej na różaniec na dróżkach.
 5. W środę imieniny obchodził będzie proboszcz naszej parafii o. Grzegorz. Bóg zapłać za zamówioną Mszę św. w jego intencji, która zostanie odprawiona w przyszłą Niedzielę 28.04 o godzinie 10:30. Pamiętajmy o ojcu proboszczu w naszej modlitwie.
 6. W sobotę dnia 27 kwietnia o godz. 17.00 w Domu Kultury  odbędzie się Koncert Charytatywny wspomagający Stowarzyszenie „ Nadzieja” w wykończeniu i wyposażeniu Domu „ Nadziei”. Stowarzyszenie „ Nadzieja” prosi o udział w koncercie i wsparcie tego dzieła. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 7. W przyszłą Niedzielę z racji ostatniej niedzieli kwietnia błogosławieństwo pojazdów po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz otwarcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego. Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencji następujących Róż: św. Gianny Beretta Molla, św. Małgorzaty, św. Marii Magdaleny i św. Elżbiety. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny.
 9. Dziś jeszcze:
  Nieszpory o godz. 18.00.
 10. „Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy zaprasza na „IV Charytatywny Rodzinny Rajd Pieszo-Rowerowy przez Karwodrzę”, który odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia w Karwodrzy. Poza wieloma atrakcjami, podczas imprezy będą zbierane środki na wyposażenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Karwodrza. Szczegóły imprezy oraz zapisy na stronie www.karwodrza.pl oraz na profilu Stowarzyszenia Miłośników Karwodrzy na Facebooku”.
 11. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Tuchowskiej prośmy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, o liczne, święte i gorliwe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne, aby młodzi ludzie nie bali się pytać Jezusa o drogę powołania i nie bali się odpowiedzieć, jeśli będzie to droga Chrystusowego kapłaństwa czy życia zakonnego.
 12. Na rozpoczęty Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne przyjmijmy Boże błogosławieństwo.