1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną, dzień modlitw za kierowców. W naszej wspólnocie witamy o. Edwarda Petelczyca Redemptorystę pracującego w Mińsku na Białorusi. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na budowę kościoła w Mińsku. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. Przed nami maj i nabożeństwo majowe, które jest sprawowane codziennie, oprócz środy, o godz. 18.00. We wtorek połączone z Nabożeństwem do św. Gerarda. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
  3. W nadchodzącym tygodniu czekają nas następujące wspomnienia:
    – W poniedziałek 29.04 – Święto św. Katarzyny ze Sieny patronki Europy
    – W czwartek 2.05 – Wspomnienie obow. św. Atanazego
    – W piątek 3.05 – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym Sanktuarium sprawowane według porządku Niedzielnego. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych. O godz. 18.00 procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej „ocznej” i śpiewem Litanii loretańskiej.
    – W sobota 4.05 – Wspomnienie obow. św. Floriana patrona Straży pożarnej. O godzinie 18:30 w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Strażaków w intencji OSP w Karwodrzy jako podziękowanie za czynne zaangażowanie przy naszej Świątyni.
  4. W tym tygodniu czekają nas następujące spotkania formacyjne:
    – Spotkanie ministrantów młodszych i aspirantów – poniedziałek 18.00
    – Spotkanie lektorów i ministrantów starszych – poniedziałek 19.15
    – Spotkanie grupy wsparcia dla kobiet po stracie dziecka – wtorek po wieczornej Mszy św.
    – Spotkanie redakcji Chorągwi Maryi – wtorek po wieczornej Mszy św.
  5. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
    Tradycyjna pielgrzymka parafialna Księży Filipinów z Tarnowa do Matki Bożej Tuchowskiej 1 maja o godz. 12.30.
    Tradycyjna pielgrzymka Sióstr Służebniczek Dębickich w intencji nowych powołań, również 1 maja o godz. 14.30.
    – W nadchodzącym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w parafii Uroczystość I Komunii świętej o godz. 10.30. Sakrament Pokuty i Pojednania, czyli Spowiedź święta dla dzieci komunijnych, ich rodziców, chrzestnych i bliskich odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w Bazylice.
  7. Z racji I niedzieli miesiąca Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.
  8. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny.
    – Otwarcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego i błogosławieństwo pojazdów po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Równocześnie informujemy, że otwarcie sezonu motocyklowego w sanktuarium w Tuchowie odbędzie się 12 maja o godz. 12.00.
  10. Na cały nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.