OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną,  zarazem pierwszą miesiąca, a w parafii dzień I Komunii świętej.
 2. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w ramach Białego Tygodnia na nabożeństwo majowe o godz. 18.00, a następnie uczestniczą w Eucharystii. W najbliższy czwartek przybędą do naszego sanktuarium dzieci pierwszokomunijne z parafii św. Jakuba wraz z ks. Proboszczem na godzinę 17:00, gdzie nastąpi wspólny poczęstunek w jadalni pielgrzyma a następnie z naszymi dziećmi komunijnymi będą uczestniczyć w nabożeństwie majowym o godzinie 18:00, oraz Mszy św. o godzinie 18:30
 3. Zakończenie Białego Tygodnia w niedzielę (12.05) na Mszy św. o godz. 10.30. Będzie to również Msza św. z udziałem dzieci, które w zeszłym roku przyjęły I Komunię. Spotkanie organizacyjne dla dzieci rocznicowych i ich rodziców odbędzie się w środę 8.05 o godzinie 19:15 w Bazylice. Wcześniej zapraszamy do udziału w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, oraz Eucharystii.
 4. Nabożeństwo majowe ma miejsce w sanktuarium o godz. 18.00. Zapraszamy na Mszę św. przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na Wołowej w sobotę 11 maja, o godz. 13.00.
 5. W środę 8.05 przypada Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz naszego kościoła. Z tej racji zapraszamy parafian do liczniejszego udziału w Mszach św. sprawowanych jak w dzień powszedni.
 6. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie wkomponowana w nabożeństwo majowe.
 7. W tym tygodniu czekają nas następujące spotkania formacyjne:
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny.
  – Wtorek 19:15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 – grupa żeńska.
  – Środa 19:15 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 – grupa męska.
  – Czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie całej Liturgicznej Służby Ołtarza.
  – Piątek – Oaza młodzieżowa
  – Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych
    11:30 próba scholki dziecięco-młodzieżowej
 8. W przyszłą niedzielę (12.05):
  Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2024 na Mszy św. o godz. 12.00. Klub motocyklowy EAGLE KNIGHTS POLAND (Rycerze Orła) z Tuchowa serdecznie zapraszają motocyklistów do wzięcia udziału w Mszy św. w sanktuarium, by wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Tuchowskiej dla wszystkich motocyklistów. Z uwagi na spodziewaną dużą ilość motocyklistów, parkingi górne będą zamknięte dla samochodów o godz. 7.00.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 19:30 odbędzie się koncert Chóru kameralnego ANIMABILE w połączeniu z naszą Scholą Liturgiczną pod dyrekcją pana Pawła Bębenka. Koncert zatytułowany jest „Witaj Maryjo Ozdobo Tuchowa. Gorąco zapraszamy
 10. Bardzo dziękujemy osobom zaangażowanym w wykoszenie i zebranie trawy na Dróżkach Różańcowych. Niech Pan Bóg wynagrodzi za podjęte działanie, a w intencji zaangażowanych zostanie odprawiona Msza Święta w środę po Nieustannej Nowennie.
 11. Stowarzyszenie „Nadzieja” składa serdeczne podziękowanie organizatorom, wykonawcom i wszystkim darczyńcom Koncertu charytatywnego, który odbył się 27 kwietnia w Domu Kultury. Z przeprowadzonej zbiórki stowarzyszenie uzyskało 9 215 złotych na dofinansowanie prac wykończeniowych Domu „Nadziei”. Członkowie stowarzyszenia wdzięczni za pomoc, polecają Matce Bożej Tuchowskiej wszystkich Darczyńców.
 12. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. Dziś jeszcze:
  – Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.
  – Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 14. Na cały nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże Błogosławieństwo.