1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2.  Przyszła niedziela, Zesłania Ducha Świętego, kończy okres wielkanocny. Formą przygotowania do tej Uroczystości jest Nowenna do Ducha Świętego, która w naszym Sanktuarium wkomponowana jest w Nabożeństwa Majowe sprawowane o godz. 18.00
  3. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
    – Święto Św. Macieja Apostoła- we wtorek
    – Święto Św. Andrzeja Boboli patrona Polski i imieniny naszego biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża – w czwartek. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.
    – Rocznica I Komunii Świętej o godz. 10.30
    – Rozpoczęcie sezonu motocyklowego o godz. 12.00
    – Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
    – Koncert Chóru kameralnego ANIMABILE w połączeniu z naszą Scholą Liturgiczną pod dyrekcją pana Pawła Bębenka. Koncert zatytułowany jest „Witaj Maryjo Ozdobo Tuchowa”. Gorąco zapraszamy na godzinę 19.30
  5. W tym tygodniu czekają nas następujące spotkania formacyjne:
    – W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów starszych i lektorów
    – Wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny
    -W czwartek z racji 16 dnia m-ca Rycerstwo Niepokalanej, Msza św., modlitwa na dróżkach i spotkanie w sali
    – W piątek zapraszamy na kolejne czuwanie z cyklu “Droga Wewnętrzna” pod hasłem “Błogosławiona jesteś między niewiastami” Jak odczytać przesłanie i postać Maryi? Poprowadzi je s. Angelika Mrówka ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii. Rozpoczęcie Eucharystią o 18:30, później konferencja, agape i adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że czuwanie jest jednym z punktów formacyjnych kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8.
    –  Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych
                  11:30 próba scholki dziecięco-młodzieżowej
  6. Zapraszamy na dwa wydarzenia muzyczne, które będą miały miejsce
    w naszej świątyni.
    W sobotę, 18.05 po wieczornej Mszy św. o 19.30 Sanktuaryjny Chór Mieszany zaśpiewa z okazji 104 rocznicy urodzin Papieża-Polaka dla św. Jana Pawła II. Natomiast w niedzielę we Mszy św. o 16.00 weźmie udział Chór V LO w Krakowie a bezpośrednio po niej zaprezentuje koncert muzyki wokalnej i organowej. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie.
  7. IX Majówka na Brzysku przy Papieskim Dębie – na Garbku 19 maja. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  8. W przyszłą niedzielę 19.05 dzień skupienia dla narzeczonych. Od 8:30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi, o 9:00 wspólna Eucharystia, następnie spotkania formacyjne. Również w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 14.00 z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja”.
  9. W minionym tygodniu zmarł w Kołobrzegu śp. ks. Jan Wszołek, związany z sanktuarium i zgromadzeniem redemptorystów. W Tuchowie miał swoje prymicje w 1966 roku. Oraz w Mościskach Mama o. Ludwika Łabudy (ekonoma klasztoru) śp. Maria Łabuda. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  10. Na nowy tydzień zdawania egzaminów przez młodzież i pełnienie woli Bożej, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.