OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej, a w naszej parafii przeżywamy czas wizytacji kanonicznej, którą przeprowadza Ordynariusz Naszej Diecezji, Ks. Bp. Andrzej Jeż. Witamy serdecznie Księdza Biskupa w naszej Świątyni, otaczamy modlitwą i życzymy wstawiennictwa naszej Matki Tuchowskiej.
 2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. Główne uroczystości rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10.00 w tuchowskim amfiteatrze, a po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji nastąpi na dziedzińcu sanktuaryjnym. Osoby z grupy procesyjnej niosące feretrony, prosimy o zbiórkę o godz. 9.00 w sali Betania. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne. Zapraszamy do udziału w Oktawie Bożego Ciała: dzieci do sypania kwiatów, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorosłych do niesienia sztandarów i feretronów. Zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi. To jest ważny element w wychowaniu religijnym młodego pokolenia i dawanie świadectwa wiary. Procesja eucharystyczna będzie miała miejsce po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 3. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Jest to tytularne święto naszej parafii związane w tym dniu z odpustem. Zachęcamy do licznego udziału w Mszach św., które sprawowane będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30.
 4. Zapraszamy wiernych do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych. A od soboty 1 czerwca zapraszamy wiernych na Nabożeństwo czerwcowe,  o godz. 18.00. Będzie ono sprawowane codziennie, oprócz środy. 
 5. W przyszłą niedzielę (2.06):
  XIII Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i VI Powiatowe Święto Rodziny u „Matki”. Zapraszamy parafian, pielgrzymów i wszystkich, dla których rodzina jest ważna, na wspólne świętowanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 i potrwa do wieczora. Szczegółowy program na plakacie na tablicy ogłoszeń. W tym roku dochód z festynu zostanie w całości przeznaczony na prace wykończeniowe domu Stowarzyszenia Nadzieja. W związku z festynem bardzo prosimy usunąć wszystkie samochody z dolnego parkingu sanktuaryjnego przy ul. Tarnowskiej do piątku. Jeśli ktoś z parafian miałby ochotę upiec ciasto, to bardzo zachęcamy to uczynić i przywieź pokrojone w większe kawałki w sobotę (1.06) od godz. 13.00 na dolny parking przy ulicy Tarnowskiej. W duchu wdzięczności za zaangażowanie w festyn, w intencji wszystkich sponsorów i darczyńców, będzie sprawowana Msza św. na rozpoczęcie odpustu 29 czerwca o godz. 18.00.
  W przyszłą niedzielę bracia klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Krakowie po każdej Mszy św. będą rozprowadzać biuletyn seminaryjny: „Rodzina Odkupiciela”. Dobrowolne ofiary zebrane przy rozprowadzaniu zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom powodzi przy naszych placówkach w Orsku i Orenburgu. Zachęcamy do nabycia Rodziny Odkupiciela i z góry dziękujemy za wsparcie.
 6. W tym tygodniu czekają nas następujące spotkania grup i wspólnot po Mszy św. wieczornej:
  – Poniedziałek – Liturgiczna Służba Ołtarza
  – Poniedziałek Dróżkowicze z racji 27 dnia miesiąca, Msza św. i różaniec na dróżkach
  – Wtorek spotkanie grupy wsparcia dla kobiet po stracie dziecka
  – Wtorek – Krąg Biblijny
  – Piątek – Oaza młodzieżowa
  – Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych, a po niej próba scholki dziecięco-młodzieżowej
 7. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania oraz pogłębiania swej wiedzy religijnej i wiary.
 8. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.