OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, sprawowanych codziennie o godzinie 18:00. We wtorki połączone z nabożeństwem do Św. Gerarda a w środę z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na nabożeństwa majowe pod przewodnictwem kapłana: przy kapliczce MB Nieustającej Pomocy, ul. Partyzantów, w poniedziałek (20.05) o godz. 19.30 i w Kielanowicach (przy świetlicy osiedlowej) we wtorek (21.05) o godz. 19.00.
 3. W tygodniu będziemy przeżywać:
  – Drugi dzień Zielonych Świąt, a zarazem Święto NMP Matki Kościoła – w poniedziałek. Msze św. w bazylice o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30.
  Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana –w czwartek. W tym dniu odbędzie się VIII Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w intencji powołań. Zachęcamy wiernych do modlitwy o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. W tym tygodniu czekają nas następujące spotkania grup:
  – Poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie i próba kandydatów do bierzmowania z klas 8.
  – Wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny.
  -Czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie aspirantów i ministrantów młodszych.
  – Czwartek Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja, po Mszy św. różaniec na dróżkach oraz spotkanie w sali „Betania”.
  – Piątek – Oaza młodzieżowa
  – Piątek Krąg Rodzin po Mszy św. wieczornej, zapraszamy również małżonków, którzy chcą pogłębić swoją formację duchową. 
  – Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych
                 11:30 próba scholki dziecięco-młodzieżowej
 5. W przyszłą sobotę rozpoczynamy w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. bp Andrzej Jeż, Ordynariusz naszej Diecezji. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Pamiętajmy w codziennej modlitwie o naszym Pasterzu, oraz zapraszamy codziennie na Dróżki Różańcowe, gdzie modlić się będziemy w intencji przebiegu wizytacji.
 6. W przyszłą niedzielę (23.05):
  Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy tym, którzy jeszcze nie skorzystali w tym czasie z sakramentu pokuty i pojednania, aby uczynili to w najbliższym tygodniu.
  – O godz. 7.30 Msza św. w intencji następujących Róż: św. Faustyny, św. Cecylii, św. Teresy od Dzieciątka Jezus,, św. Łucji, św. Jana Kantego i św. Urszuli Ledóchowskiej. Po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  – O godzinie 12:00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
 7. W zakrystii do nabyciaprasa katolicka.
 8. Dziś jeszcze:
  – Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 9. W związku z organizacją Sanktuaryjnego Festynu Rodzinnego w naszym sanktuarium 2 czerwca – prosimy o zabranie z dolnego parkingu przy ul. Tarnowskiej wszystkich pojazdów, które się tam znajdują do czwartku 30 maja.
 10. W minionym tygodniu w wyniku wypadku drogowego zmarł o. Andrzej Zając, redemptorysta, pochodzący z Łękawicy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 11. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.