OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 9 niedzielę zwykłą, a w parafii XIII Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i VI Powiatowe Święto Rodziny u „Matki”. Zapraszamy parafian, gości i wszystkich, dla których rodzina jest ważna na wspólne świętowanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 i potrwa do wieczora.
 2. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Wołowej, Strzeleckiej i Promiennej, mieszkańcom Bistuszowej i ulicy Dalekiej, oraz wszystkim zaangażowanym w budowę, przygotowanie i dekorację ołtarzy na tegoroczną uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy policji i straży za pomoc w bezpiecznym przejściu procesji ulicami naszego miasta. Prosimy już na przyszły rok o przygotowanie dwóch ołtarzy mieszkańców ulic: Ryglickiej i Warzywnej.
 3. Przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja będzie miała miejsce po Mszy Św. o godzinie 18.30. Zakończenie oktawy w czwartek Mszą Świętą o godzinie 17:30. Po Mszy i procesji odbędzie się błogosławieństwo dzieci, oraz wianków i ziół. W tym dniu nie ma Mszy Św. o godzinie 18:30. Przez oktawę Bożego Ciała do czwartku 6.06 włącznie nie ma nabożeństwa czerwcowego o godzinie 18.00. Jest ono połączone z procesją po Mszy św. wieczornej. Podczas procesji będzie śpiewana Litania do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorosłych do niesienia sztandarów i feretronów.
 4. Spotkania po wieczornej Mszy św.
  – Poniedziałek – aspiranci i ministranci młodsi
  – Wtorek – Krąg Biblijny.
  – Piątek – Oaza młodzieżowa.
  – Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych, a po niej próba scholki dziecięco-młodzieżowej.
 5. Nadchodzący czwartek jest Pierwszym Czwartkiem miesiąca.
  O godzinie 17:00 w Sanktuarium nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. 
 6. W nadchodzącym tygodniu w piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszej Bazylice jak w dni powszednie. Jest to zarazem I Piątek miesiąca. W tym dniu kapłani udadzą się z komunią świętą do chorych. O. Aleksander wyjątkowo odwiedzi chorych w czwartek 6 czerwca, od 8:30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci o godzinie 17:00. Spowiedź od godziny 16:30. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny.
 8. W tym roku 2.X, przeżywać będziemy 120 lecie Koronacji Cudownego Obrazu naszej Matki Tuchowskiej. Dla uczczenia tego wydarzenia, kilka miesięcy temu podjęliśmy staranie o afiliację naszej Bazyliki do Rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. Ksiądz Biskup Andrzej Jeż wystosował odpowiednią prośbę, która wraz z kompletem potrzebnych dokumentów została przesłana do Watykanu. Liczymy, że niebawem zapadnie decyzja w tej sprawie. Czym jest Afiliacja i z jakimi przywilejami się wiąże dowiemy się w czerwcu podczas środowych Nowenn do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kaznodzieją będzie ks. Maciej Knapik, który osobiście zaangażował się w przygotowanie dokumentacji. Zapraszamy.
 9. Dziś jeszcze:
  – Bracia klerycy naszego WSD Redemptorystów rozprowadzają biuletyn Rodzina Odkupiciela.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Banach l. 56, z ul. Dalekiej i śp. Kazimierz Hołda l. 73 z Karwodrzy. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca, w Bazylice o godz. 15:00, pół godziny wcześniej różaniec. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 11. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.