OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy X niedzielę zwykłą. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W ubiegłą niedzielę odbył się XIII Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i VI Powiatowe Święto Rodziny „u Matki” zorganizowany przy udziale Domu Kultury w Tuchowie i Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Dziękujemy serdecznie wspólnocie Kręgu Rodzin, osobom z parafii i spoza, a także wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, za zaangażowanie. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” składa serdeczne podziękowanie organizatorom i wszystkim darczyńcom, którzy wsparli kolejny etap prac wykończeniowych i wyposażenie Domu „Nadziei” kwotą 25 495 złotych + 5 euro. Darczyńców polecamy opiece Matki Bożej Tuchowskiej. Bóg zapłać!
 3. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe do naszego Sanktuarium, codziennie o godz. 18.00. natomiast Nabożeństwo czerwcowe z udziałem kapłana przy odrestaurowanym Krzyżu w Kielanowicach zostanie odprawione 10.06 o godzinie 19:00
 4. Spotkania grup:
  – Piątek – Oaza młodzieżowa.
  – Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych, a po niej próba scholki dziecięco-młodzieżowej.
 5. W sobotę 15.06 przypada 12 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 6. W sobotę 15.06 swoje imieniny obchodzi duszpasterz dzieci i młodzieży naszej parafii o. Aleksander Ćwik. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godzinie 12:00.
 7. W przyszłą Niedzielę odbędzie się Diecezjalne święto Rodziny w Starym Sączu. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę 16.06 dzień skupienia dla narzeczonych. Od 8:30 możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi, o 9:00 wspólna Eucharystia, następnie spotkania formacyjne.
 9. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski 2024. W tym roku wyjątkowo w terminie od 29.06 do 7.07. Program odpustu znajduje się na stronie internetowej parafii, na plakacie na tablicy ogłoszeń, a od Niedzieli 23.06 będzie również w biuletynie „Chorągiew Maryi”.
 10. W tym roku 2.X, przeżywać będziemy 120 lecie Koronacji Cudownego Obrazu naszej Matki Tuchowskiej. Dla uczczenia tego wydarzenia, kilka miesięcy temu podjęliśmy staranie o afiliację naszej Bazyliki do Rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. Ksiądz Biskup Andrzej Jeż wystosował odpowiednią prośbę, która wraz z kompletem potrzebnych dokumentów została przesłana do Watykanu. Liczymy, że niebawem zapadnie decyzja w tej sprawie. Czym jest Afiliacja i z jakimi przywilejami się wiąże dowiemy się w czerwcu podczas środowych Nowenn do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kaznodzieją jest ks. Maciej Knapik, który osobiście zaangażował się w przygotowanie dokumentacji. Zapraszamy.
 11. Ogłoszenie urzędowe:
  Burmistrz Tuchowa przypomina, że dziś tj. 9 czerwca 2024 r. odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze otwarte są od godziny 7:00 do godziny 21:00. Wyborców prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.
 12. Dziś jeszcze:
  – Swoje urodziny i imieniny obchodzi nasza organistka, s. Efraima. Życzymy wielu Bożych Łask i opieki Matki Tuchowskiej
  – Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: z tuchowskiej wspólnoty redemptorystów śp. o. Mieczysław Witalis l. 93 i śp. Franciszek Sobyra l. 84 z ul. Partyzantów. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 14. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.