OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XII niedzielę zwykłą.
 2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:
  – W środę 26.06 Wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, które pracują w naszej parafii.
  – W czwartek 27.06 Święto NMP Nieustającej Pomocy, Patronki Zgromadzenia CSsR.
  – Z racji 27. dnia miesiąca Msza św. w intencji „dróżkowiczów”, o godz. 18.30, a po niej różaniec na dróżkach.
  – W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła –. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30. Z racji podniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki, mamy przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy w sposób szczególny o papieżu Franciszku. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).
  – Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w ostatni piątek, 28 czerwca. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Kolejne odwiedziny chorych po wakacjach.
  – Wielki Odpust Tuchowski 2024 – rozpoczynamy w sobotę (29.06) o godz. 18.00 uroczystą Eucharystią z udziałem pielgrzymki strażaków, policji i strażackich orkiestr dętych. Dokładny program odpustu z godzinami codziennych Mszy św., nabożeństw, wieczorów maryjnych i pielgrzymek zorganizowanych znajduje się na tablicy ogłoszeń, na banerach przy wejściu na plac sanktuaryjny, w „Chorągwi Maryi”, na stronie internetowej parafii i w lokalnej prasie. Przypominamy, że w niedziele odpustowe (tj. 30.06 i 7 lipca) pierwsza Msza św. z kazaniem jest sprawowana o godz. 5.00, to znaczy, że nie ma Mszy św. o godz. 6.00!
 3. W związku z odpustem wydaliśmy „Chorągiew Maryi”. Dziękujemy redakcji za przygotowanie odpustowego numeru biuletynu i nabywającym go za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku. Chorągiew znajduje się w kościele przy ołtarzach bocznych.
 4. Z uwagi na odpust kancelaria parafialna będzie nieczynna, a pierwsze spotkanie w poradni rodzinnej będzie dopiero 8 lipca.
 5. Osoby, które mają samochody zaparkowane na parkingu sanktuaryjnym przy ul. Tarnowskiej prosimy o ich usunięcie do najbliższego czwartku.
 6. Wielki Odpust Tuchowski wymaga zaangażowania wielu osób. Prosimy przedstawicieli Róż różańcowych i wolontariuszy oraz wiernych naszej parafii o udział w modlitwie różańcowej na dróżkach o godz. 16.30. Grupę procesyjną prosimy o posługę podczas procesji eucharystycznych po sumie
  i wieczorem. Osoby z poszczególnych rejonów naszej parafii prosimy, aby podjęły się wieczornego posprzątania dziedzińca sanktuaryjnego i wielkich schodów, pod kierunkiem radnych parafialnych.
 7. Po raz kolejny ogromna prośba o pomoc w wykoszeniu i uporządkowaniu dróżek różańcowych. Kto posiada kosę spalinową, grabie i widły zapraszamy w poniedziałek 24.06 na godzinę 17:30. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
 8. Dziś jeszcze:
  – Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.
  – Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.
 9. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.