1. Przeżywamy XVII niedzielę zwykłą w ciągu roku.
  2. Dziś od popołudnia w naszym domu rekolekcyjnym rozpoczynają się Redemptorystowskie Dni Młodzieży. Jest to wydarzenie o charakterze zamkniętym, dla wcześniej zgłoszonych chętnych uczestników. Natomiast w środę zapraszamy wszystkich chętnych na koncert znanego księdza rapera, Jakuba Bartczaka. Koncert odbędzie się
    o godzinie 19:30 na dziedzińcu sanktuaryjnym.
  3. W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienia:
    – Św. Marty, Marii i Łazarza w poniedziałek
    – Św. Ignacego z Loyoli zał. Zakonu Jezuitów w środę
    Św. Alfonsa Marię de Liguori zał. Redemptorystów w czwartek
  4. W tygodniu zapraszamy na stałe nabożeństwa:
    – codzienną modlitwę różańcową na dróżkach o godz. 19.15.
    – Nowenna do św. Gerarda Majelli, opiekuna matek, we wtorek o godz. 18.00
    – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00
  5. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji wakacji w pierwszy piątek nie ma dodatkowej Mszy św. o godzinie 17:00.
  6. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Do tych dwóch modlitw, które łączą się z nawiedzeniem kościoła i razem stanowią tzw. czyn odpustowy, należy dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu: Wyzbycie się przywiązania do grzechu, spowiedź, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  7. Przy bocznym ołtarzu Serca Pana Jezusa została ustawiona skarbona na odnowę stacji drogi krzyżowej z dziedzica sanktuaryjnego. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.
  8. Już 17 sierpnia rusza 42 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Nasza parafia pielgrzymuje z gr. 24 św. Klemensa, zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisów można dokonać przy furcie klasztornej do końca lipca, a potem dodatkowo podczas spotkań przedpielgrzymkowych w Tuchowie (10.08) oraz Ciężkowicach (11.08). Tych którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zachęcamy do duchowego pielgrzymowania wraz z nami.
  9. Burmistrz Tuchowa i Dom Kultury w Tuchowie organizatorzy imprez
    i koncertów, które odbędą w dniach 3 i 4 sierpnia w Tuchowie informują, że w tych dniach zamknięta będzie płyta Rynku oraz parkingi wokół Rynku. Organizatorzy imprez za utrudnienia serdecznie przepraszają i równocześnie serdecznie na nie zapraszają.
  10. Na cały nadchodzący tydzień pracy i urlopów życzymy błogosławionego czasu i opieki Matki Bożej.