1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
    – W środę 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
    – W czwartek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Przypominamy, że jest to święto nakazane, dzień wolny od pracy i mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Po Mszach nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  3. W naszym Zgromadzeniu Zakonnym jest to również dzień pierwszej profesji dwóch braci, którzy ukończyli Nowicjat (uroczystość odbędzie się w Lubaszowej w kaplicy MB Wniebowziętej o godz. 9.00) oraz dzień wieczystej profesji br. kleryka Łukasza Malinowskiego z Olszyn (uroczystość odbędzie się w Krakowie w kościele MB Nieustającej Pomocy o godz. 12.00). Dzień wcześniej trzech braci postulantów rozpocznie swój nowicjat w Lubaszowej, wśród nich nasz parafianin Artur Cich. Serdecznie prosimy o modlitwę w ich intencji oraz o dar nowych powołań do Zgromadzenia Redemptorystów.
    – W sobotę 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
  4. W piątek 16 sierpnia spotkanie redakcji „Chorągwi Maryi” po Mszy św. wieczornej.
  5. W sobotę wyruszy 42. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Rozpocznie się ona Mszą świętą sprawowaną 17 sierpnia na placu katedralnym w Tarnowie o godz. 6.30. Wszystkich, którzy pragną towarzyszyć pielgrzymom zachęcamy do pielgrzymki duchowej przez śledzenie w mediach relacji z trasy, codzienny udział w Eucharystii, Apel Jasnogórski odmawiany wspólnie w rodzinach czy też udział w modlitwie różańcowej na dróżkach przy sanktuarium – codziennie o godz. 19.15.
  6. W przyszłą niedzielę (18.08), z racji trzeciej niedzieli miesiąca, Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Od godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi, o godz. 9.00 Msza św. a po niej adoracja Najśw. Sakramentu w bazylice, następnie konferencje w sali parafialnej.
    Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W ramach tej akcji, w przyszłą niedzielę przyjedzie do nas Konrad Ciempka, dyrektor krakowskiego biura PKWP z pracownikami oraz stypendysta organizacji ks. Peter Tukei z Ugandy, który wygłosi do nas Słowo Boże.
    W ramach akcji „S.O.S. dla Ziemi Św.” po Mszach św. będzie można nabyć wyroby z drzewa oliwnego (np. krzyże, różańce, figurki, bransoletki i wiele innych) wykonane przez chrześcijańskie rodziny z Betlejem lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.
  7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką, m. in. tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami, który jest czynny od godz. 9.00 do 13.00.
  8. Na cały nowy tydzień wakacji i urlopów a także pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.