1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do skarbony na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje: serce przy SERCU poświęcone adoracji Najświętszego Sakramentu. Potrwają one do wtorku. Msze św. z nauką rekolekcyjną w dni powszednie o godzinie 8:00 oraz 18:30.
  3. W tym tygodniu przypada w liturgii:
    Święto św. Stanisława Kostki w środę. Jest to patronalne święto młodzieży
    Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty- w sobotę
  4. Na dziedziniec Sanktuaryjny wróciły odnowione stacje Drogi Krzyżowej. Dziękuję panu Romanowi Fleszarowi, który wykonał renowację. W intencji wszystkich ofiarodawców, zostanie odprawiona Msza Święta w przyszłą Niedzielę o godzinie 9:00.
  5. W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania:
    – W poniedziałek: Rycerstwo Niepokalanej: Msza św., Różaniec na dróżkach i spotkanie formacyjne
    – W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zbiórka ministrantów starszych i lektorów.
    – W poniedziałek o 19.15 spotkanie organizacyjne dla scholii liturgicznej. Zapraszamy chętnych do śpiewania i grania np. na skrzypcach.
    – We wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny.
    – We wtorek: Rada Parafialna po Mszy św. wieczornej
    – W środę – spotkanie kandydatów do bierzmowania
    Klasa 7 – 17:00
    Klasa 8 – 18:00
    – W piątek – Oaza młodzieżowa
    – W sobotę – 10:30 oaza Dzieci Bożych
    11:30 próba scholki dziecięco – młodzieżowej
  6. Kustosz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej serdecznie zaprasza nas na uroczystości odpustowe od 15 do 22 września. Plan odpustu znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej. Skorzystajmy z tego zaproszenia.
  7. W dniach 16-17 września, w wyznaczonym miejscu na nowym górnym parkingu przy dróżkach różańcowych, można składować elektrośmieci, z których pozyskane fundusze diecezja tarnowska przeznaczy na wsparcie budowy studni głębinowych w Czadzie oraz w Republice Środkowoafrykańskiej.
  8. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Historia, Niedziela, Kalendarz Rolnika, Cuda i Łaski Matki Bożej Tuchowskiej. Zachęcamy do nabywania i czytania.
  9. Na rozpoczęty nowy tydzień, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.