OGŁOSZENIA DUSZPASTERKSIE

1. Przeżywamy 26 Niedzielę w ciągu roku, jako Dzień Modlitw o Trzeźwość.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik, oraz nabożeństwa różańcowe. Różaniec na Dróżkach Różańcowych odmawiamy od poniedziałku do piątku o godzinie 19:15 natomiast w soboty i niedziele po wieczornej Mszy św., ok. 19:25. Różaniec w Bazylice w poniedziałek, czwartek i piątek o godzinie 18:00. Do prowadzenia modlitwy różańcowej na dróżkach zapraszamy wspólnoty udzielające się przy naszej parafii. Szczegóły w gablocie, oraz w nowym numerze „Chorągwi Maryi” i mediach parafialnych. Rozpoczęcie różańca przy kaplicy na dziedzińcu.
  3. W środę obchodzić będziemy 120 rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Tuchowskiej. Od godziny 14:00 gościć będziemy Diecezjalną pielgrzymkę Rycerstwa Niepokalanej, która rozpocznie się modlitwą różańcową w Bazylice, następnie koronka do Bożego Miłosierdzia i Eucharystia pod przewodnictwem Bp. Leszka Leszkiewicza o godzinie 15:00. O godzinie 18:00 zapraszamy na Nieustanną Nowennę i Eucharystię a następnie wspólną modlitwę różańcową z feretronem Matki Tuchowskiej na Dróżkach. Można zabrać ze sobą świece.
  4. W tym tygodniu przypada w liturgii:
    – Wspomnienie Św. Hieronima w poniedziałek.
    – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus we wtorek
    – Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów- w środę
    – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu w piątek
    – Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej w sobotę
  5. W nadchodzącym tygodniu odbędą się spotkania:
    – Poniedziałek po wieczornej Mszy św. zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza.
    – Wtorek po wieczornej Mszy św. Krąg Biblijny.
    – Wtorek schola liturgiczna o 19.15
    – Piątek – Oaza młodzieżowa
    – Sobota – 10:30 oaza Dzieci Bożych
    11:30 próba scholki dziecięco – młodzieżowej
  6. W nadchodzącym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych. W parafii mamy stałe listy osób, które co miesiąc odwiedzamy z sakramentami. Jeśli są w naszej wspólnocie osoby, które nie mają możliwości być w kościele i przyjmować sakramentów, prosimy o zgłoszenie w Zakrystii, lub kancelarii parafialnej.
  7. 13 października w Dębicy odbędzie się Marsz dla życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 11.00 Mszą Św. celebrowaną przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża w parafii Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej przejdziemy w Marszu ulicami Dębicy, odmawiając wspólnie modlitwę różańcową w intencji małżeństw i rodzin.
  8. W dniach 15-17 listopada w naszej parafii organizowany jest kurs przedmałżeński. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy chętnych narzeczonych o telefoniczne zapisy w kancelarii parafialnej 14 63 27 246, od wtorku do soboty między 8.00 a 14.00.
  9. W Zakrystii do nabycia jest nasze Sanktuaryjne pismo Chorągiew Maryi, w którym przeczytamy m.in. o Afiliacji naszej Bazyliki, Koronacji Cudownego Obrazu, pierwszych krokach w stronę Jego renowacji, oraz o wydarzeniach z życia naszej parafii.
  10. W Zakrystii do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Kalendarze Rolnika, Cuda i Łaski Matki Bożej Tuchowskiej. Zachęcamy do nabywania i czytania.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Kamil Wiśniowski l. 40 z ul. Warzywnej i śp. Rozalia Cecylia Wszołek l. 93 z ul. Długiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
  12. Na rozpoczynający się tydzień, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.