Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W parafii gościmy Ojca Zbigniewa Ptaka z zakonu Ojców Paulinów z Krakowa na Skałce, który głosi dziś Słowo Boże. 

 1. Zapraszamy w niedziele czerwca na nabożeństwo czerwcowe, które będzie sprawowane o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać: 

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów.

I Piątek miesiąca. Zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 17.00. O godz. 16.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Prosimy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców o obecność. 

– W sobotę przypada Wigilia Zesłania Ducha Świętego. W naszym sanktuarium będziemy czytać Pismo Święte i rozważać je przed Najśw. Sakramentem. Czuwanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.30, następnie modlitwa różańcowa przed Najśw. Sakramentem, rozważanie Pisma Świętego zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W Roku Ducha Świętego zapraszamy w duchu jedności wszystkie grupy parafialne do udziału w modlitewnym czuwaniu.

VIII Międzypokoleniowy Piknik Czerwcowy u Sióstr Józefitek przy Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie – w sobotę. Zapraszamy całe rodziny do udziału. 

 1. W przyszłą niedzielę (9.06) będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny i czas Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy tym, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania, aby to uczynili w najbliższym czasie.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić już VIII Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i zarazem Pierwsze Powiatowe Święto Rodziny „u Matki”. Celem organizowanego festynu i święta rodziny jest rodzinne przeżywanie niedzieli jako dnia Pańskiego, wolnego od handlu oraz integrowanie środowiska parafialnego i międzyparafialnego. Świętowanie rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej o godz. 12.00 w intencji wszystkich rodzin, a zakończymy Gwiazdą wieczoru – koncertem zespołu „Redlin”. Szczegółowy program festynu znajduje się w gablocie na plakacie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zabranie tych ulotek. Dochód z festynu pragniemy przeznaczyć na wsparcie prac konserwatorskich figury Matki Bożej Bolesnej, naszej Tuchowskiej „Piety”. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami do wspólnego świętowania. ZOBACZ
 3. W przyszłą niedzielę, taca będzie przeznaczona na prace związane z remontem dachu naszej bazyliki.
 4. Zachęcamy parafian i wiernych z sąsiednich parafii do włączenia się do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Przypominamy, że do straży może należeć każdy, kto pragnie ofiarować Jezusowi godzinę modlitwy w tygodniu w kaplicy adoracji naszej bazyliki. Zapisy w zakrystii. Uroczyste przyjęcie do straży nastąpi 23 czerwca br.
 5. Dziś jeszcze zapraszamy na Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00. 
 6. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy wiernych do miłej lektury.
 7. Burmistrz Tuchowa informuje, że jest możliwość dofinansowania wymiany nieekologicznych urządzeń grzewczych i zaprasza na spotkanie w Domu Kultury w najbliższy czwartek o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 8. Po Mszy św. zapraszamy do kawiarenki „Pod różą”, komu czas pozwala, na dobrą kawę, lody i ciasto klasztorne.
 9. W ostatnim tygodniu zmarł Roman Okaz, l. 75, zam. przy ul. Długiej. Pogrzeb jutro o godz. 15.00. Polećmy go miłosiernemu Bogu: Wieczne odpoczywanie …
 10. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 11. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.