OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią Niedzielę Adwentu.
 2. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele od jutra do czwartku od godz. 6.00 do 12.00 i od godz. 15.00 do 19.00; w Wigilię od godz. 6.00 do 12.00.
 3. W piątek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 i tradycyjnie o godz. 24.00 w bazylice. Ofiary zebrane na tacę z Mszy św. pasterskich będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 4. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. 
 5. W Boże Narodzenie zapraszamy na ostatnie w tym roku Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.
 6. W drugi dzień świąt składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. W przyszłą niedzielę (26.12) przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień jubileuszy małżeńskich. Na każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
 8. Jak już wiemy w tym roku nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Serdecznie zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic parafii na specjalnie celebrowane Msze Święte w ich intencji. Będą one sprawowane: 27, 28, 29 i 30 grudnia o godz. 10.30 i 16.00 w bazylice. W wyjątkowych sytuacjach możliwa będzie tradycyjna kolęda np. gdy ktoś sprowadził się do parafii, ma do pobłogosławienia dom, czy też ważną potrzebę spotkania duszpasterskiego. Dokładny plan kolędy jest podany w świątecznym biuletynie „Chorągiew Maryi”, na stronie internetowej parafii [ZOBACZ] i na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 9. Dziękuję Redakcji Chorągwi Maryi za przygotowanie świątecznego numeru biuletynu parafii i sanktuarium. Zachęcamy wiernych, by sięgnęli po ten numer, w którym znajdziemy m.in. inspiracje na nowy rok pracy wg programu duszpasterskiego, czy obrzęd Wieczerzy wigilijnej w rodzinie. Biuletyn znajduje się przy ołtarzach bocznych. Dziękujemy wszystkim Czytelnikom za dobrowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku.
 10. Parafialny Oddział Caritas informuje, że we wtorek (21.12) będzie rozdzielana pomoc w formie paczek świątecznych. Dla osób z Tuchowa w godzinach od 12.00 do 13.00 oraz od 14.30 do 16.00 na furcie klasztornej. Dla osób z Karwodrzy w godzinach od 13.00 do 14.00 w Remizie Strażackiej w Karwodrzy.
 11. Dziękujemy wszystkim anonimowym ofiarodawcom i darczyńcom za dar serca złożony w czasie Adwentu dla najuboższych w parafii, zarówno za dary żywnościowe składane w sklepie „Spar”, jak i ofiary pieniężne wrzucane do skarbonki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Wszystkich dobroczyńców zapraszamy na Eucharystię w ich intencji podczas Pasterki o godz. 24.00.
 12. Tradycyjnie przed świętami na dziedzińcu wystawione jest sianko na stół wigilijny, które można sobie zabrać wychodząc z kościoła.
 13. Informujemy, że w najbliższym czasie będą odprawione Msze św. w następujących intencjach: w intencji mieszkańców ulic: Dalekiej, Strzeleckiej, Promiennej i Wołowej na pasterce o godz. 22.00; w intencji mieszkańców Kielanowic w Boże Narodzenie i w Nowy Rok na sumie o godz. 10.30; w intencji Róż: św. Elżbiety, św. Moniki i św. Stanisława w ostatni dzień roku o godz. 17.00; w intencji Róż: św. Jadwigi i św. Piotra 2 stycznia 2022 r. o godz. 7.30. Wyjątkowo, wtedy będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca – w pierwszą niedzielę stycznia, po Mszy św. o godz. 7.30. 
 14. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i opłatek. 
 15. 10 Tarnowska Drużyna Harcerska „Młody Las” z Bistuszowej przyniesie, jak co roku, Betlejemskie Światełko Pokoju – na roraty w poniedziałek. Będzie można je zabrać do swoich domów na stół wigilijny.
 16. Dzisiaj jeszcze

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

– Młodzież oazowa rozprowadza pierniki świąteczne.

 1. W ostatnim tygodniu zmarł z naszej parafii: Eugeniusz Barnaś, lat 90, zam. przy ul. Długiej oraz wczoraj Ks. Prałat Stanisław Bąk, który jako emeryt często sprawował Mszę św. w naszym sanktuarium. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Tuchowie Mszą św. żałobną w kościele św. Jakuba Starszego Apostoła w środę o godz. 10.30. Następnie zgodnie z wolą Księdza Stanisława zostanie On przewieziony do kościoła w rodzinnych Olszynach, gdzie o godz. 12.15 nastąpi wprowadzenie i różaniec. O 13.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa i pochówek na cmentarzu parafialnym w Olszynach. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji Roku Misyjnego przeżywanego w naszej parafii. 
 3. Na radosne przeżywanie ostatniej Niedzieli Adwentu i zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.