OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny i zarazem, w naszej parafii, Misje Święte, które przeprowadzili: o. Ireneusz Homoncik i o. Mariusz Chyrowski. Jesteśmy bardzo wdzięczni misjonarzom za dar wygłoszonego Słowa Bożego i umocnienie na drodze wiary wszystkich w nich uczestniczących. Dziękujemy tym, którzy skorzystali z tego czasu łaski. Kończymy Misje Święte liturgicznie, a zaczynamy żyć programem misji, aby każdy był misjonarzem, apostołem, w domu, w szkole, na studiach, w miejscach pracy. Niech misyjna dekoracja w naszych domach pozostanie do końca oktawy Bożego Ciała.
  2. Zapraszamy wiernych na Nabożeństwo czerwcowe, które jest sprawowane codziennie, oprócz środy, o godz. 18.00.
  3. W tygodniu będziemy przeżywać:

– Drugi dzień Zielonych Świąt, a zarazem Święto NMP Matki Kościoła – w poniedziałek. Msze św. w bazylice o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30.

– W czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu odbędzie się VI Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w intencji powołań. Zachęcamy wiernych do modlitwy o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. 

– W sobotę, w naszym sanktuarium, 6 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk JE Ks. Bpa Marka Solarczyka, biskupa diecezji radomskiej, o godz. 11.00.

  1. W przyszłą niedzielę (12.06) będziemy przeżywać:

Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy tym, którzy jeszcze nie skorzystali w tym czasie z sakramentu pokuty i pojednania, aby to uczynili w najbliższym tygodniu. 

XI Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i IV Powiatowe Święto Rodziny u „Matki”. Zapraszamy parafian, pielgrzymów i wszystkich, dla których rodzina jest ważna, na wspólne świętowanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. W tym roku dochód z festynu zostanie w całości przeznaczony na budowę domu NADZIEI w Tuchowie. Prosimy, aby osoby, które obiecały upiec ciasto, dostarczyły je pokrojone w sobotę od godziny 14.00 do chłodni na parkingu naprzeciw wielkich schodów. Będzie można go nabywać w niedzielę, już od godziny 8.00. Ze względu na festyn parking naprzeciwko wielkich schodów będzie zamknięty przez całą niedzielę.

– Z racji drugiej niedzieli miesiąca – taca inwestycyjna będzie przeznaczona na wykonanie, w kamieniu, figury Pana Jezusa Frasobliwego na czas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego.

– Zbiórka do puszek na uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

  1. Informujemy, że przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do Zgromadzenia Redemptorystów. Rekolekcje dla osób odkrywających takie powołanie odbędą się od 20 do 23 czerwca w Lubaszowej. W tym czasie odbędzie się również komisja przyjęć do Zgromadzenia. Więcej informacji u ojca Szczepana Hebdy – Duszpasterza Powołań w naszym klasztorze i na stronie internetowej oraz w drukowanej wersji na tablicy ogłoszeń.
  2. Są jeszcze zapisy do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Uroczyste przyjęcie do straży nastąpi w niedzielę 19 czerwca na sumie. Zapisy w zakrystii. Osoby, które już się zapisały, a nie miały przyjęcia do straży, prosimy o podanie swojego numeru telefonu do kontaktu w zakrystii.
  3. W zakrystii do nabyciaprasa katolicka. 
  4. Bracia klerycy wydali nowy numer biuletynu seminaryjnego Rodzina Odkupiciela pt.: Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój… W periodyku przeczytamy m.in.: o dziejach naszego sanktuarium, a także o pomocy, jaką nasza parafia udziela uchodźcom z Ukrainy. Biuletyn będzie rozprowadzany w przyszłą niedzielę po Mszach św. za dobrowolną ofiarę.
  5. Dziś jeszcze: 

– Uroczystość zakończenia Misji Świętych o godz. 16.00.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

  1. Na rozpoczęty nowy tydzień wprowadzania w życie postanowień misyjnych, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.