OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną, podczas której czytamy List Prezydium KEP z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
 2. W ubiegłą środę premier ogłosił, że od dziś został zwiększony limit wiernych, którzy będą mogli wziąć udział w nabożeństwach. Jest to jedna osoba na 10 metrów kwadratowych (dotychczas obowiązywał przepis 1 osoba na 15 m2). W związku z tym, w naszym kościele, może brać udział w nabożeństwie maksymalnie 50 osób. Korzystajmy więc z możliwości uczestnictwa w Mszach świętych w naszej świątyni. W niedzielę jest sprawowane 8 Mszy św. i dodatkowa, dla samej tylko młodzieży, o godz. 13.00. 
 3. Codziennie zapraszamy Was do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 18.00. Codziennie jest też stała adoracja Najświętszego Sakramentu przy głównym ołtarzu i możliwość spowiedzi w kaplicy Matki Bożej Ocznej.
 4. W obecnym roku pracy duszpasterskiej skupionej wokół tajemnicy Eucharystii zachęcamy wiernych do zapisywania się do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu. Zaproszenie to kierujemy do wszystkich, a zwłaszcza do tych, którzy w ostatnim czasie doświadczyli głodu Eucharystii z powodu epidemii, a którzy pragną ofiarować Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie jedną godzinę adoracji w tygodniu. Przyjęcie do straży nastąpi w niedzielę 14 czerwca. Zapisy przyjmowane są w zakrystii.
 5. Pragniemy poinformować, że Uroczystość I Komunii  świętej w naszej parafii odbędzie się 20 czerwca br. w kilku grupach, jeśli warunki trwającej epidemii się nie zmienią. Więcej informacji podamy w późniejszym czasie.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– Od dziś do środy – Kwartalne Dni Modlitw o urodzaje, tzw. dni krzyżowe. Módlmy się w sposób szczególny o potrzebny deszcz dla rolników, ogrodników i sadowników. 

– Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera – jutro. 

– Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w piątek.

 1. W przyszłą niedzielę (24.05) będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”, którzy w zeszłą niedzielę złożyli ofiarę na tacę inwestycyjno-remontową i na konto parafialne.
 3. Od dłuższego czasu pojawiały się zapytania i prośby rodziców po stracie dziecka o wybudowanie pomnika z możliwością pochowania takich dzieci na tuchowskim cmentarzu. Podjęliśmy tę inicjatywę wraz z parafią św. Jakuba w Tuchowie. Prace są już mocno zaawansowane i niebawem powstanie Pomnik Dziecka Utraconego. Zwracamy się z prośbą do wiernych o pomoc w sfinansowaniu tego projektu. Ofiary prosimy składać na konto parafialne z dopiskiem w tytule: „Pomnik”, lub w kopercie na tacę.
 4. Dziś jeszcze:

– Zapraszamy do wysłuchania programu słowno-muzycznego z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II w Telewizji Trwam o godz. 14.30 i w poniedziałek (18.05) o godz. 13.30.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

 1. W miniony czwartek (14.05) zmarł w Brazylii O. Bp Czesław Stanula, redemptorysta, misjonarz, który całe swe życie poświęcił pracy misyjnej w Ameryce Południowej. Pamiętamy go z jego posługi zwłaszcza podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego, czy z racji święceń kapłańskich, których udzielił po raz pierwszy 30 lat temu naszym współbraciom i miał to uczynić również i w tym roku; stało się inaczej. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
 2. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.