OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy XVII niedzielę w ciągu roku i po raz drugi w inicjatywy papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wszystkim naszym seniorom składamy najlepsze życzenia i otaczamy ich wdzięczną, modlitewną pamięcią. Zachęcamy wnuków do przeczytania swoim dziadkom i babciom orędzia papieża Franciszka na ustanowiony dzień, w czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. Orędzie pt. „Wydadzą owoc nawet i w starości”, znajdziemy w Internecie.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

– Święto św. Jakuba, apostoła – jutro. W sąsiedniej tuchowskiej parafii uroczystość odpustowa – w przyszłą niedzielę.

– Św. Joachima i Annę, rodziców NMP – we wtorek.

– Św. Martę, Marię i Łazarza – w piątek.

  1. W przyszłą niedzielę (31.07), z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róż: św. Marii Magdaleny i św. Weroniki. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami dziś od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.
  3. Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy 24 – św. Klemensa Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, odbędzie się w piątek 5 sierpnia o godz. 19.00 w sali pielgrzyma w naszym klasztorze. W czasie spotkania będzie można jeszcze się zapisać na pielgrzymkę.
  4. Dziś jeszcze:

– spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

  1. W minionym tygodniu zmarł śp. +Stanisław Bałut, lat 71, zam. przy ul. Owocowej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 25 lipca o godz. 11.00 w kaplicy cmentarnej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
  2. Pomódlmy się w intencji V Synodu naszej diecezji.
  3. Na cały tydzień pracy, a także urlopów i wakacji, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.