OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę lipca – synodalną.
  2. Przed nami sierpień, miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. Dajmy przykład naszej trzeźwości przez powstrzymanie się w tym miesiącu od spożywania alkoholu, nie częstowanie innych oraz modlitwę o trzeźwość narodu.
  3. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

– w poniedziałek (1.08) – Uroczystość św. Alfonsa Marii Liguori, bpa, doktora Kościoła i założyciela Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). W tym dniu przypada też 78 rocznica Powstania Warszawskiego.

– Od północy 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dodając konieczne warunki zyskania odpustu: brak przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź sakramentalna, komunia św. i modlitwa w intencjach papieża.

– pierwszy czwartek (4.08) – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona kapłanów i proboszczów. Zachęcamy do modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

pierwszy piątek miesiąca (5.08). Od godz. 16.30 spowiedź, a po niej o godz. 17.00 dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci,

– pierwsza sobota miesiąca (6.08) i zarazem Święto Przemienienia Pańskiego (Msze św. jak w dni powszednie). Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót i procesję różańcową po Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy Róże różańcowe, aby zadbały o estetyczny i godny wygląd dróżek różańcowych.

  1. Przypominamy, że spotkanie przedpielgrzymkowe grupy 24 – św. Klemensa Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, odbędzie się 5 sierpnia o godz. 19.00 w sali pielgrzyma w naszym klasztorze. W czasie spotkania będzie można jeszcze się zapisać na pielgrzymkę.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. 
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy także do sklepiku z dewocjonaliami dziś od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.
  4. Organizatorzy Międzynarodowego Spotkania Miast informują, że w najbliższą sobotę i niedzielę (6 i 7 VIII) płyta tuchowskiego Rynku, parkingi wokół Rynku i przy Domu Kultury oraz ulica Chopina będą zamknięte. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o korzystanie z innych miejsc parkingowych.
  5. Z radością informujemy, że nasz parafianin Dominik Szczepan Król, syn Stanisława i Marty z d. Malinowska, złoży 15 sierpnia br. profesję wieczystą w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę o wytrwałość w powołaniu i świętość życia dla Brata Dominika. Każdy, kto posiada jakąś wiedzę na temat ewentualnych przeszkód do złożenia profesji wieczystej przez naszego alumna, winien jak najszybciej poinformować o tym Ojca Proboszcza.
  6. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  7. Na czas przeżywanych wakacji oraz pracy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.